انتخاب سرامیک یک کار هیجان‌انگیز است، اما همچنین کاری است که در آن به برنامه‌ریزی دقیقی نیاز دارید تا مطمئن شوید که در اولین تلاش آن را درست انجام می‌دهید.

پوشش‌های کف و دیوار می‌توانند اتاق را خراب کند و اشتباه کردن در انتخاب آن می‌تواند یک اشتباه پرهزینه باشد که باید اصلاح شود.

 

سرامیک

 

برای کمک به شما در تصمیم‌گیری درباره کاشی و انتخاب از بین انبوهی از ایده‌های کاشی حمام و کاشی‌های آشپزخانه، 11 اشتباه رایجی که باید هنگام خرید کاشی از آنها اجتناب کنید را با نکات مهم کارشناسان آراتایل گردآوری کرده‌ایم.

 

1. عدم سفارش سرامیک به اندازه کافی

شما برای انجام محاسبات و اطمینان از اینکه تعداد دقیقی سرامیک سفارش داده اید، زمان زیادی صرف کرده اید، فقط برای اینکه به اندازه بازسازی حمام یا آشپزخانه خود کافی باشد اما متوجه شوید که چند کاشی برای تکمیل آن کم دارید. قطعاً یکی از ناامید کننده ترین احساسات در جهان است، حتی اگر یک حرفه ای را استخدام کرده باشید که مناسب آن باشد!

 

سرامیک

 

یک اشتباه رایج و گاهی پرهزینه هنگام سفارش آنلاین کاشی، در نظر نگرفتن ضایعات و شکستگی‌ها است، به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم 10 درصد اضافی برای پوشش این کار سفارش دهید. این کار هزینه کمی برای اطمینان از داشتن مقدار مناسب کاشی برای تکمیل پروژه خود دارد. لطفاً توجه داشته باشید، وقتی صحبت از چیدن کاشی‌ها در شکل‌های شاه ماهی به میان می‌آید، توصیه می‌کنیم 15 درصد اضافی سفارش دهید تا تمام آن برش‌های بی‌نقصی که باید انجام شوند امکان پذیر باشد.

همچنین شایان ذکر است که دسته‌های مختلف کاشی‌ها نیز می‌توانند رنگ‌های متفاوتی داشته باشند، به همین دلیل مهم‌تر است که از همان ابتدا این نکته را در نظر بگیرید تا از هر گونه رنگ آمیزی در طراحی خود جلوگیری کنید.

 

2. دور انداختن سرامیک های اضافی

صرفه جویی در لوازم یدکی به همان اندازه مهم است که از سفارش کاشی خود به اندازه کافی اطمینان حاصل کنید. پس از اتمام پروژه، کاشی های اصافی را در صورت نیاز در آینده نگه دارید.

 

سرامیک

 

حتی اگر یک جعبه کامل برای شما باقی مانده است، به جای بازگرداندن آن‌ها به فروشگاه، آنها را در جایی امن نگه دارید. کاشی‌ها به‌صورت دسته‌ای چاپ می‌شوند و سبک‌های جدید هر سال منتشر می‌شوند، بنابراین اگر در آینده به کاشی اضافی نیاز دارید، این احتمال وجود دارد که برای یافتن همان طرح با مشکل مواجه شوید!

حتی اگر طرح هنوز در دسترس باشد، دسته ای متفاوت خواهد بود و ممکن است دقیقاً با سایه مدل قبلی مطابقت نداشته باشد. به یاد داشته باشید، اگر ظرف چند سال یک وسیله سنگین رها شود و یک سرامیک را بشکند، ممکن است بخواهید فقط یک سرامیک را عوض کنید تا کل کف را دوباره تعویض کنید. اگر در زیرزمین یا اتاق زیر شیروانی خود چند عدد یدکی دارید، این کار بسیار آسان خواهد بود.

همچنین بخوانید:   ترفند های تمیز کردن کاشی آشپزخانه

داشتن لوازم یدکی شما را برای هر گونه تعمیرات غیرمنتظره یا تعویض مورد نیاز در آینده پوشش می دهد، و از نیاز به تغییر مجدد کل اتاق جلوگیری می کند.

 

3. انتخاب کاشی با اندازه اشتباه

کاشی ها در طیف وسیعی از اندازه ها، از آجرهای 7.5 در 15 سانتی متر تا کاشی های بزرگ 60 در 120 سانتی متر هستند. در حالی که این سایزبندی به این معنی است که شما آزادی ایجاد خانه عالی خود را دارید، انتخاب اندازه اشتباه می تواند به معنای تفاوت بین موفقیت یا شکست در یک پروژه باشد.

 

سرامیک

 

یکی از رایج‌ترین انتخاب‌های طراحی هنگام کاشی‌کاری، انتخاب کاشی‌های کوچک در فضاهای کوچک است. اگر به دنبال ایده های کوچک برای کاشی های حمام هستید، ممکن است فکر کنید کاشی های بزرگ برای شما مناسب نیستند. اما اینطور نیست! هر چه خطوط دوغاب بیشتری داشته باشید، فضای شما کوچک‌تر خواهد بود – هر چه خطوط دوغاب کمتر باشد، توهم فضای اضافی و یکپارچه بیشتر خواهد بود.

بله، ممکن است برای تکمیل پروژه خود فقط به دو کاشی نیاز داشته باشید، اما اگر به دنبال ظاهری مدرن و براق هستید، این بهترین راه برای دستیابی به یک طرح یکپارچه مطابق با آخرین مد سرامیک است.

یکی دیگر از مواردی که باید در نظر گرفت خطوط دوغاب است زیرا این خطوط بر نتیجه نهایی تأثیر می گذارد. هرچه کاشی کوچکتر باشد، خطوط دوغاب بیشتر می شود و این می تواند فضا را شلوغ نشان دهد. اگر تعداد زیادی خطوط دوغاب اجتناب ناپذیر است، استفاده از دوغاب رنگی در سایه ای شبیه به کاشی را در نظر بگیرید تا کمک کند کاشی ها تقارن بیشتری داشته باشند.

خرید کاشی سرامیک

اگر الگوهای پررنگ یا رنگارنگ را انتخاب می کنید، سرامیک سایز کوچک بهترین انتخاب است. برای ایجاد فضایی جادار و جذاب، آن را با صفحات چوبی یا رنگ دیوار هماهنگ کنید.

 

4. نمونه سفارش ندادن

یکی دیگر از مسائل رایج این است که ابتدا نمونه ای از محصول انتخابی خود را سفارش نمی دهید.

سفارش یک نمونه (برش کوچک از کاشی کامل) یا یک نمونه کاشی کامل (بهترین برای کمک به شما در تجسم ظاهر آن در خانه)، به شما کمک می‌کند طرح، بافت و رنگ واقعی را ببینید.

در مورد کاشی‌کاری، مهم است که از قبل برنامه‌ریزی کنید و کاشی را در اتاق ببینید و تصور کنید که وقتی کاشی‌کاری می‌شود چگونه به نظر می‌رسد. «اغلب کاشی‌ها در یک نمایشگاه با آنچه در خانه انجام می‌دهند به دلیل نورپردازی بسیار متفاوت به نظر می‌رسند. همچنین مهم است که کاشی را در اتاق خود از زاویه ای که کاشی می شود مشاهده کنید. به عنوان مثال، اگر به دنبال کاشی کف حمام هستید، مطمئن شوید که به کاشی در حالت افقی نگاه کنید. اگر دیوار شماست، مطمئن شوید که کاشی را ایستاده در مقابل دیواری که کاشی کاری می‌کنید، مشاهده کرده‌اید.

 

5. انتخاب قیمت به جای کیفیت

به قول معروف، «ارزان بخر، دوبار بخر». خرید یک محصول کم‌هزینه اما با کیفیت کمتر ممکن است در ابتدا باعث صرفه‌جویی در هزینه شما شود، اما به ناچار باید سریع‌تر از محصولات با کیفیت بهتر جایگزین شود.

 

سرامیک

 

وقتی کاشی های سیمانی را مقایسه می کنید، وسعت قیمت گذاری را در بازار پیدا خواهید کرد. اگر بودجه شما محدود است، به راحتی می توانید پایین ترین قیمت را انتخاب کنید. اما با قیمت پایین تر، کیفیت پایین تری دریافت می کنید.

همچنین بخوانید:   انواع چسب کاشی و سرامیک

کاشی‌های سیمانی گرم‌سوز دست‌ساز به طور طبیعی دارای شیب رنگی کمی خواهند بود. استفاده از رنگ های طبیعی، رنگ و طبیعت زیادی دارند. نسخه‌های ارزان‌تر موجود در بازار اغلب بسیار مسطح و با رنگ‌های مصنوعی بسیار روشن هستند. یک گزینه بهتر در اینجا یک کاشی سرامیکی است که نگهداری آن آسان تر و مقرون به صرفه تر از یک گزینه سیمان سوزاننده با قیمت پایین است.

 

6. عدم برنامه ریزی برای چیدمان سرامیک

قبل از نصب کاشی ها، مهم است که چیدمان و نحوه ظاهر شدن آنها را در نظر بگیرید. ابتدا همه چیدمان های مختلف آشپزخانه و ایده های چیدمان حمام خود را در نظر بگیرید – به طور ایده آل قبل از نصب هر چیزی، یک طرح پیشنهادی از طرح انتخابی خود ایجاد کنید.

 

سرامیک

 

این نه تنها به شما کمک می کند تا تعیین کنید چه تعداد برش کاشی مورد نیاز است، به نوبه خود به شما کمک می کند تا مقدار صحیح را سفارش دهید، بلکه به تأیید اینکه کاشی های اندازه مناسب برای فضا دارید نیز کمک می کند.

 

در ویدیو زیر، نمونه ای از نرم افزار های چیدمان کاشی نمایش داده شده است

7. انتخاب نکردن کاشی مناسب برای مکان مناسب

جایی که کاشی‌ها را اضافه می‌کنید، بر نوع کاشی‌هایی که می‌خواهید استفاده کنید تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، آیا کاشی قرار است به صورت خارجی یا داخلی استفاده شود؟ اگر به صورت خارجی باشد، آیا این ماده ضد آب و مقاوم در برابر لغزش است؟ در  صورت استفاده داخلی، کاشی برای رفت و آمدهای سنگین پا مناسب است، آیا می توان از آن برای گرمایش در کف استفاده کرد، آیا به طور مرتب نیاز به آب بندی دارد یا به اندازه کافی سبک است که بتوان از آن به عنوان دیوارپوش استفاده کرد؟ ممکن است محصولی را دوست داشته باشید، اما بسیار مهم است که بررسی کنید کاشی برای فضای مورد نظر متناسب است.

 

سرامیک

در نظر گرفتن مواد کاشی مناسب برای کف در مناطق پرترافیک مانند آشپزخانه‌ها، راهروها، باغ‌ها و دیگر مناطق نشیمن با کاربری بالا بسیار مهم است.

ما همیشه استفاده از سرامیک های پرسلان را به جای کاشی های سرامیکی در این مناطق توصیه می کنیم. کاشی‌های پرسلان بسیار مقاوم‌تر هستند و می‌توانند هر روز، فشار زیاد را تحمل کنند و برای سال‌ها دوام خواهند داشت. کاشی‌های سرامیکی کمی سخت‌تر هستند، اما برای هر کاربرد دیواری، یا مکان‌های کم ارتفاع با ترافیک سبک یا پابرهنه مانند حمام‌های کوچک یا رخت‌کن، کاملاً مناسب هستند.

در مقاله ی “انواع چیدمان کاشیمیتوانید به روز ترین مدل های چیدمان کاشی را بررسی کنید.

 

خرید کاشی سرامیک

8. عدم استخدام متخصص

نصب کاشی کاری تخصصی است. مهارت و تجربه لازم برای این کار را نباید دست کم گرفت و به همین دلیل است که یکی از پرهزینه ترین اشتباهاتی که می توانید مرتکب شوید استفاده از کاشی کاری بی تجربه است.

هنگام انتخاب کاشی کاری مناسب برای پروژه خود، فردی را در نظر بگیرید که در نصب سرامیک خاصی که انتخاب کرده اید تجربه داشته باشد. در حالی که کاشی‌های پرسلان و سرامیکی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، کاشی‌های با فرمت بزرگ، کاشی‌های شیشه‌ای و سنگ طبیعی می‌توانند با مجموعه‌ای از چالش‌ها در هنگام نصب همراه باشند.

همچنین بخوانید:   ضرورت بندکشی کاشی و سرامیک برای نصب

یکی دیگر از نکات مهم این است که تا زمانی که کالای خود را دریافت نکرده‌اید، کاشی‌کار خود را رزرو نکنید تا مطمئن شوید که کاشی‌کاری در انتظار هیچ کاری نیست.

 

9. عدم دریافت فاکتور در هنگام تحویل

هنگامی که کاشی های مناسب برای فضا و مقدار مناسب مورد نیاز را انتخاب کردید، ارزش دارد که زمان تحویل و نحوه تحویل کاشی ها را در نظر بگیرید.

اگر مقدار زیادی سفارش دهید، احتمالاً روی یک پالت می‌رسند، که اغلب به معنای تحویل به صورت محدود است، اگر یک راهرو با سطح سخت بزرگ در دسترس نباشد.

هنگامی که سفارش خود را دریافت کردید، بررسی کنید که تمام کاشی های خود را دارید و در شرایط خوبی هستند. اگر سنگ طبیعی را انتخاب کردید، لطفاً به یاد داشته باشید که ممکن است تغییراتی در رنگ، تن و ویژگی طبیعی وجود داشته باشد که آنها را برای هر پروژه بسیار زیبا و منحصر به فرد می کند. توصیه می کنیم کاشی ها را از جعبه های مختلف مخلوط کنید تا جلوه ای یکنواخت در کل سطح داشته باشید.

سینک ظرفشویی

فروشگاه اینترنتی خرید کاشی سرامیک آراتایل(گروه بازرگانی آباده) این گزینه را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار میدهد ک برای تمام محصولات، طرح ها و پارامتر های موجود را بررسی کرده و یا از طریقه تماس با کارشناسان فروش، خریدی مطمئن و رضایت بخش داشته باشید.

10. عدم آب بندی سرامیک ها

اجازه ندهید تلاش شما در یافتن کاشی های مناسب برای پروژه بیهوده باشد. اگر سنگ طبیعی یا کاشی هایی که نیاز به آب بندی دارند خریداری کرده اید، مهم است که مطمئن شوید که آنها را به درستی و با محصول مناسب برای کار آب بندی کرده اید.

 

سرامیک

 

سنگ‌های طبیعی، محصورکننده، لعاب دار و سفالی به آب‌بندی نیاز دارند. پس از نصب کاشی‌هایتان، باید از یک درزگیر آغشته‌کننده برای محافظت در برابر محو شدن و لکه‌گیری استفاده کنید.

 

11. انتخاب نادرست رنگ دوغاب

رنگ دوغاب نه تنها بر نتیجه نهایی پروژه تأثیر می‌گذارد، بلکه انتخاب رنگ اشتباه نیز می‌تواند بر کاشی‌های شما تأثیر بگذارد و حتی به آن آسیب برساند. توصیه می‌کنیم برای بیشتر محصولات، به‌ویژه کاشی‌های سنگ طبیعی، کاشی‌های کوچک، به جای رنگ‌های سیاه یا روشن، از دوغاب‌های با رنگ روشن‌تر استفاده کنید، زیرا می‌توانند باعث ایجاد لکه در منافذ طبیعی کاشی‌ها شوند.

 

سرامیک

 

اطمینان حاصل کنید که یک محصول دوغابی انتخاب کرده اید که برای استفاده با مواد کاشی انتخابی شما و عرض درز دلخواه شما مناسب باشد.

انتخاب رنگ دوغاب یا عرض دوغاب را به سازنده خود واگذار نکنید. انتخاب رنگ دوغاب ممکن است غیر ضروری به نظر برسد، اما رنگ یا فضای نادرست دوغاب می تواند جلوه کلی را از بین ببرد.

هنگام انتخاب رنگ دوغاب، سعی کنید آن را با رنگ اصلی یا رنگ پس‌زمینه کاشی‌های انتخابی خود مطابقت دهید و همیشه از فروشنده خود برای نصب راهنمایی بخواهید.

آراتایل(گروه بازرگانی آباده) بزرگ ترین مرکز فروش کاشی و سرامیک، شیرآلات و لوازم بهداشتی ساختمان در اصفهان، با نمایندگی بیش از بیست کارخانه و برند معتبر، آماده انجام خدمات به مشتریان به صورت آنلاین و حضوری می باشد.

 

چسب کاشی و سرامیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *