مقالات آموزشی

10 نکته مهم که باید قبل از خرید کاشی سرامیک بدانید

کف های ساخته شده از کاشی و سرامیک تقریباً برای هر نوع اتاق مناسب هستند. از جمله برای مناطق پر رفت و آمدی مانند راهرو، آشپزخانه، حمام یا اتاق نشیمن. همچنین دیوارهای کاشی شده به نوبه خود یک نمای چشمگیر برای آشپزخانه یا حمام محسوب میشوند. که این امر باعث میشود مشتریان با حجم چشمگیری از طرح ها برای انتخاب و خرید کاشی سرامیک مواجه شوند.

از این رو، اهمیت دارد که بتوانید برای یک مکان خاص، کاشی و سرامیک مناسبی را با توجه به پارامترهای موجود انتخاب کنید. در این مطلب نکاتی وجود دارد که به شما در انتخاب نوع کاشی مناسب و آشنایی با پارامترهای آن کمک می کند.

کاشی سرامیک ها دارای طیف وسیعی از قیمت ها هستند، از کاشی مقرون به صرفه ی صدیق سرام رونیکا که دیوار آشپزخانه و حمام را پوشش می دهد تا کاشی  گران قیمت اسلب پرسلان سمنت که بیشتر برای پوشاندن سطوح مناسب است.
وجود یک فروشگاه اینترنتی خرید کاشی سرامیک  این قابلیت را برای شما فراهم می کند که بدون فشار کارکنان فروش، گزینه ها را به راحتی بررسی و انتخاب کنید. ده ترفند زیر به شما جهت خرید کاشی مقرون به صرفه و مناسب کمک می کند.
 
 

1.توجه به لوازم تزئینی

خرید کاشی سرامیک

کاشی روی دیوارها سطوح جالبی به وجود می آورد؛ به طوری که می توان آنها را با ترکیب چند رنگ و الگوی مختلف مرتب کرد. اگر برای خرید کاشی سرامیک به دنبال ایده ای برای دیوار تزئینی اصلی هستید، ارزش آن را دارد که از مجموعه های ارائه شده توسط تولیدکنندگان، که شامل کاشی های اصلی و تزئینات مناسب دیوار مانند درج ها و نوارهای باریک هستند، استفاده کنید. از نمونه های پر طرفدار این درج و نوار ها میتوان قرنیز و سیگاری نام برد. این محصولات برای اتاقهای کوچک و بزرگ توصیه می شود.
 
 
خرید کاشی سرامیک

بیشتر مجموعه ها یا کالکشن های برند های مختلف به صورت ترکیبی از کاشی های اصلی برند و تزئینات اضافی مانند شیشه های تزئینی در دسترس هستند.

 

2.طرح موزاییک

کاشی طرح موزاییک نوعی روکش است که بسیار چشمگیر به نظر می رسد. به طرز ظریفی می درخشد، به زیبایی تزئین می شود و  مهم تر از همه، برای تکمیل قفسه ها، طاقچه ها، گنجه های مختلف بسیار مناسب است. موزاییک همچنین می تواند در سالن های حمام بزرگ مورد استفاده قرار گیرد؛ آن هم برای جدا کردن مناطق، قرار دادن نوارهای تزئینی یا اتمام سطوح گرد.

خرید کاشی سرامیک

کاشی بایون وستا یک نمونه از کاشی های طرح موزاییک است. طرحی مناسب برای دیوار حمام، دیوار سرویس بهداشتی و بین کابینت ها.

 

3. کاشی با اندازه بزرگ

این دسته در رتبه بندی خرید کاشی سرامیک ها، محبوب ترین نوع هستند. قالب های 80 × 80 سانتی متر یا 100 × 100 سانتی متر دارای طرح هایی متنوع تر می باشند. همانطور که در زیر مشاهده میکنید، این نوع کاشی ها بیشتر برای دیوار ها انتخاب میشوند.

 

 

چنین کاشی هایی سطوح یکنواخت و آرام به وجود می آورند، به ویژه هنگامی که تقریباً بدون بند چیده شده باشند. اغلب با رنگهای ملایم و طرح های تقلیدی از چوب، سنگ یا بتن در دسترس می باشند، بنابراین جایگزینی عالی برای علاقه مندان به این طرح ها هستند. کاشی های بزرگ در فضاهای داخلی بزرگ بهتر به نظر می رسند به طوری ک وقتی از دور به آنها نگاه می کنیم، مفاصل حتی کمتر قابل مشاهده هستند و جلوه بهتری دارند. در آشپزخانه ها یا حمام های کوچک، باید مطمئن شوید که دیوار برای قالب های بزرگ به اندازه کافی فضا دارد.

خرید کاشی سرامیک

کاشی های بزرگ با رنگ های ملایم بهترین گزینه برای حمام های مینیمالیستی هستند.

خرید کاشی سرامیک برای کف

در خرید کاشی سرامیک کف ، نه تنها طراحی کاشی بلکه پارامترها و ویژگی های فنی آنها نیز اهمیت دارد. کفپوشی شیک و مقاوم ، مقدمه ای برای طراحی داخلی می باشد که در آن بتوانید احساس راحتی کنید. بنابراین، در ادامه میخوانیم که هنگام انتخاب کاشی و سرامیک برای کفپوش ابتدا باید به چه مسائلی توجه کرد؟
 
 

شاید برایتان سوال باشد ک منظور از پارامتر ها و ویژگی های فنی کاشی چیست؟ برای دریافت اطلاعات بیشتر، مقاله ی پارامترهای کیفیت کاشی پیشنهاد میشود.

 

خرید کاشی سرامیک

 

4.درجه ساییدگی (PEI)

درجه ساییدگی با نماد PEI نشان داده میشود. این پارامتر مقاومت کاشی های براق در برابر سایش سطح را میسنجد. هرچه PEI بیشتر باشد، کلاس مقاومت در برابر سایش بالاتر است. کاشی درجه ی 3 را می توان در یک اتاق نشیمن استفاده کرد، اما برای مناطق پر رفت و آمد، مانند سالن یا آشپزخانه، بهتر است مواردی را انتخاب کنید که دارای مقاومت بیشتری هستند.

به عنوان مثال کاشی پرسلان پولیش انیکس، از نمونه های مقاوم کاشی در برابر ساییدگی محسوب میشود.

 

5.لعاب کاشی سرامیک

کاشی های لعاب دار در حال حاضر جزو محبوب ترین ها برای خرید کاشی سرامیک هستند. از ویژگی های این نوع کاشی میتوان به کاربردهای داخلی و خارجی، قابلیت جذب پایین، مقاومت بالا در برابر خمش، سختی بالا و مقاومت در برابر سایش را نام برد. لعاب ها را می توان به چند دسته ی مات، براق، لاپاتو (ترکیب مات و براق) و پولیش تقسیم کرد. کاشی های لعاب دار دارای تنوع زیادی در طرح ها می باشند و باعث اعمال گرافیکی چشمگیر به کاشی ها میشوند.

خرید کاشی سرامیک

  کاشی ها نه تنها در نوع و رنگ بلکه بیش از هر چیز در پارامترهای فنی متفاوت هستند.

 

از طرفی کاشی های بدون لعاب به دلیل مقاومت بسیار زیاد  در برابر عوامل مکانیکی، برای مناطق پر تردد توصیه می شوند. هنگامی که چیزی سنگین روی آنها می افتد، ترک نمی خورند، تحت تأثیر مواد شیمیایی قرار نمی گیرند و مقاومت بالایی در برابر سایش دارند.

 

6.خواص لیزی و لغزش کاشی

لغزش یک پارامتر مهم می باشد که برای ایمنی شما حائز اهمیت است. بنابراین، هنگام انتخاب کاشی برای مکان هایی مانند حمام، باید توجه خاصی به آن داشته باشید. نمادهای R9-R13 برای نشان دادن سطح لغزش کاشی ها استفاده می شود به صورتی که هرچه عدد بالاتر باشد، لغزندگی کاشی کمتر است.
به عنوان مثال کاشی های کف قابل انعطاف با پارامتر ضد لغزش R10 برای سالنی با ورودی مستقیم مناسب هستند.

 

7. مقاومت در برابر یخ زدگی

مقاومت در برابر سرما مختص به کاشی هایی است که برای فضای باز خریداری شده اند. مانند کف پوش تراس، بالکن و پله. همچنین ایده خوبی است که چنین کاشی هایی را برای سالن یا اتاق های زیرزمین انتخاب کنید، آنها در برابر رطوبت و آب مقاوم تر هستند.

 

8.خرید کاشی سرامیک رکتیفای

لبه های چنین کاشی هایی در یک زاویه راست و تیز بریده می شوند. اگر تمایل دارید اتصالات ظریفی بین کاشی ها برقرار باشد، ما به شما کاشی های رکتیفای رو پیشنهاد میکنیم. یک لایه کاشی خوب فقط با دو میلی متر عرض می تواند به دیگری متصل شود.

 

برای درک بهتر ساختار کاشی رکتیفای ، ویدیو زیر را تماشا کنید

 

9.طرح سایه های کاشی

سایه های کاشی یک پارامتر فرعی برای خرید کاشی سرامیک محسوب میشوند اما از اهمیت به سزایی برخوردار میباشند. تعداد سایه ها محدود نیست و به همین دلیل کاشی ها در طرح های مختلف به همراه سایه های روشن و تیره تولید میشوند.

برای نمونه، سرامیک پرسلان آتلانتیک، محصولی با یک طرح و سه سایه ی مختلف میباشد.

 

سینک ظرفشویی

فروشگاه اینترنتی خرید کاشی سرامیک آراتایل(گروه بازرگانی آباده) این گزینه را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار میدهد ک برای تمام محصولات، طرح ها و پارامتر های موجود را بررسی کرده و یا از طریقه تماس با کارشناسان فروش، خریدی مطمئن و رضایت بخش داشته باشید.

 

10. خرید کاشی سرامیک کلکته

کاشی کلکته یک کاشی تولید شده از سطح مات است که عموماً برای پوشش دیوارهای خارجی مانند دیوارهای راه پله، لابی و سایر نقاط استفاده می شود. در زیر میتواند این نوع کاشی را در سایز ها و طرح های مختلف با گستردگی بالا مشاهده کنید.

 

 

تفاوت بین کاشی کف و کاشی دیوار چیست؟

کاشی کف به اندازه ای ضخیم و محکم طراحی شده است که در برابر تردد پا مقاوم باشد، در حالی که کاشی دیوار نازک و سبک می باشد و برای نصب آسان تر است. بسته به اندازه و وزن، برخی از کاشی های کف را می توان روی دیوارها نصب کرد.
توصیه می کنیم قبل از انتخاب کاشی کف برای دیوارها با یک گروه متخصص مشورت کنید تا در خرید کاشی سرامیک مورد نظر خود بهترین راهنمایی و انتخاب را داشته باشید. عوامل زیادی در تعیین نحوه عملکرد کاشی کفپوش به عنوان دیوارپوش نقش دارند. به همین دلیل، کاشی دیوار هرگز گزینه مناسبی برای کفپوش نخواهد بود؛ فقط به این دلیل که بسیار نازک و ظریف است.
 
 

 

پرسلان کف

کاشی پرسلان نوعی کاشی و سرامیک است که دوام و چگالی بیشتری نسبت به سایر سرامیک ها دارد. به همین دلیل، پرسلان ها از سرامیک ها متمایز محسوب میشوند.

پرسلان با استفاده از مواد معدنی، خاک رس و آب ایجاد می شود. خاک رس اغلب از فلدسپات، کائولینیت و کوارتز تشکیل شده است. این ترکیب خاک رس باعث متراکم تر شدن پرسلان نسبت به رس های سرامیکی می شود.

پرسلان ضد آب است(چه لعاب دار باشد چه بدون لعاب)، بنابراین برای مناطق با رطوبت زیاد انتخاب خوبی است.

 

کاشی سنگ طبیعی

الگوهای طبیعی موجود در کف سنگ به یک دلیل محبوب هستند: زیبایی! با تنوع بسیار زیاد رنگ و بافت، مطمئناً یک کف سنگی واقعی برای نیازهای لوکس طراحی داخلی شما وجود دارد. اگر پول زیادی برای هزینه کردن دارید خرید کفپوش سنگی گزینه خوبی نسبت به خرید کاشی سرامیک معمولی یا پرسلان است .

اما توجه داشته باشید که سنگ طبیعی در مقایسه با کاشی و سرامیک یا پرسلان نیاز به نگهداری بیشتری دارد تا زیبایی خود را حفظ کند.

 

آراتایل(گروه بازرگانی آباده) بزرگ ترین مرکز فروش کاشی و سرامیک، شیرآلات و لوازم بهداشتی ساختمان در اصفهان، با نمایندگی بیش از بیست کارخانه و برند معتبر، آماده انجام خدمات به مشتریان به صورت آنلاین و حضوری می باشد.

 

چسب کاشی و سرامیک

 

طریقه نصب کاشی سرامیک

نصب کاشی احتیاج به آشنایی با انواع کاشی سرامیک و ابزارآلات نصب کاشی سرامیک دارد . به عنوان مثال برش و نصب کاشی و سرامیک آسان تر از پرسلان می باشد. همچنین چسباندن آن به زمین راحت تر است.

 

بودجه ی خرید کاشی سرامیک شما

با توجه به تنوع و نکات گفته شده، منطقی است که قیمت کاشی سرامیک ها بازه ی خیلی گسترده ای داشته باشد. شما باید قبل از خرید کاشی سرامیک محل کف و دیوار مورد نظر، داخل یا خارج بودن منطقه، نوع کاشی، اندازه ی آن، طرح و رنگ آن را انتخاب کنید . پس بار دیگر به شما پیشنهاد میکنیم با دریافت مشاوره از متخصصان آراتایل، بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *