مقالات آموزشی

بررسی انواع سرامیک کف

Frame 26 1 - بررسی انواع سرامیک کف

اگر قبلاً پروژه کاشی کاری انجام نداده اید، ممکن است از انواع مختلف سرامیک کف موجود شگفت زده شوید. کاشی های سرامیکی و پرسلان محبوب ترین هستند، اما کاشی های شیشه ای، سیمان، کاشی های فلزی و کاشی های سنگی نیز وجود دارند که فقط چند مورد از آنها را نام می بریم. موضوع گیج کننده تر این است که هر نوع کاشی برای هر مکانی به کار نمی آید. و البته ، بودجه شما نیز باید در نظر گرفته شود. دشواری قضیه زمانی است که به علت تنوع موجود، در تصمیم گیری تحت فشار باشید.

 

Frame 10 1 - بررسی انواع سرامیک کف

 

سوال اصلی این است که آیا به کاشی سرامیک برای یک پروژه فوری احتیاج دارید یا برای آینده خانه ی خود میخواهید سرمایه گذاری کنید. امروز با کمک متخصصان آراتایل، 12 مورد از رایج ترین انواع سرامیک کف به همراه کاربرد آنها را به شما معرفی خواهیم کرد. دریابید که کدام کاشی برای هر نوع پروژه خانه مناسب است تا مطمئن شوید که بازسازی خود را به بهترین شکل پیاده سازی کنید.

 

1. کاشی سرامیک کف

کاشی سرامیک یکی از رایج ترین انواع کفپوش است که در خانه یافت می شود زیرا برای بسیاری کاربردی است. تونی کاستلانو، تاجر ارشد The Home Depot بیان میکند که: “افزایش دوام باعث می شود که کاشی و سرامیک برای هر مکانی از خانه مانند آشپزخانه، حمام یا حتی ورودی مناسب باشد.” “نصب و تمیز کردن آن آسان و دارای صدها طرح مختلف است که می تواند با هر طراحی داخلی ای سازگار باشد. اگر به دنبال بازسازی مقرون به صرفه هستید، سرامیک قیمت بسیار خوبی را ارائه می دهد.”

 

Frame 11 1 - بررسی انواع سرامیک کف

 

هنگام خرید، تونی کاستلانو توصیه می کند شماره قطعه کاشی و سرامیک را بررسی کنید تا از بهترین بودن نتیجه نهایی اطمینان حاصل کنید. “علاوه بر این، مطمئن شوید که تفاوت بین لعاب دار و بدون لعاب را درک کرده اید. در حالی که بدون لعاب جلوه ای هنرمندانه و روستایی می بخشد، کاشی های سرامیکی لعاب دار محافظت بیشتری برای کفهای با دوام بیشتر می کند.”

 

در مقاله ی انواع پولیش کاشی سرامیک، مفصل درباره ی لعاب توضیح داده ایم!!!

سرامیک کف نگین طرح دالاس، یکی از صدها نمونه ی کاشی سرامیک کف میباشد که برای حال و پذیرایی همچنین برای اتاق ها هم میتواند مورد استفاده قرار بگیرد. تصویر زیر، طرح و دکور محصول میباشد.

Frame 14 1 - بررسی انواع سرامیک کف

 

2. پرسلان کف

رایج ترین نوع دیگر کاشی، پرسلان است که با کاشی و سرامیک تفاوت دارد. جذابیت پرسلان به دلیل توانایی آن در تقلید از سنگ طبیعی، آجر یا چوب است و بدون هیچ گونه نگهداری و مراقبت یا هوازدگی به همان زیبایی ظریف خواهد ماند. علاوه بر این، از آنجا که یک کاشی همه منظوره است، در انواع طرح ها، رنگ ها و سبک ها وجود دارد تا تنوع را در طراحی فضا ایجاد کند. پرسلان می تواند حتی در خارج از منزل نیز مورد استفاده قرار گیرد، زیرا یخ نمی زند، خش دار نمی شود و ترک نمی خورد.

 

Frame 13 1 - بررسی انواع سرامیک کف

 

بزرگترین عیب کاشی پرسلان، نصب دشوار آن است. در حالی که باز هم می توانید نصب را انجام دهید، اما بسیاری از صاحبان خانه فراموش می کنند که هنگام چیدن این نوع کفپوش ها از چسب مخصوص استفاده کنند.

سرامیک پرسلان کف فیروزه طرح لامزیا، یکی از نمونه های کاشی کف میباشد که مناسب برای حال و پذیرایی منزل است. در تصویر زیر میتوانید این محصول را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که این یکی از صدها طرح کاشی سرامیک کف برای منزل شماست. برای دیدن نمونه های بیشتر، به فروشگاه آراتایل سر بزنید!!

 

Frame 12 1 - بررسی انواع سرامیک کف

 

3. کاشی سرامیک شیشه ای

مقاومت لکه ها در برابر شیشه، این نوع کاشی سرامیک را به جایگزینی فوق العاده برای سنگ طبیعی تبدیل می کند. به طوری که هرنوع ماده ی مایع و هر نوع غذای اسیدی مانند لیمو و سرکه به راحتی از روی سطح کاشی شیشه ای پاک می شود. 

Frame 15 1 - بررسی انواع سرامیک کف

 

یک اشکال بالقوه این نوع کاشی این است که شیشه به راحتی در امتداد لبه ها تراشیده می شود. به همین دلیل ، توصیه می شود از کاشی های شیشه ای در مناطق پر رفت و آمد مانند آشپزخانه و حمام استفاده نکنید. در عوض، پیشنهاد می کنیم از کاشی شیشه ای در فضا های کوچکتر مانند دکور کردن کف گلخانه یا در اطراف شومینه یا به عنوان کاشی بین کابینتی استفاده کنید.

 

Wavy Bus 22 Single 05 1 - بررسی انواع سرامیک کف

مرسوم نیست کاشی سرامیک شیشه ای به عنوان سرامیک کف به کار برود و علت آن ظرافت شیشه در برابر فشار میباشد. اما میتوان در موارد استثنا، از آنها به عنوان کفپوش استفاده کرد.

 

4. کاشی سیمانی

قدمت کاشی سیمانی به قرن نوزدهم بازمیگردد و در حال حاضر در طراحی داخلی مدرن از مزیت خاصی برخوردار است. کاشی های سیمانی بسیار متنوع هستند و می توانند الگوها و رنگ های شگفت انگیزی را در اختیار شما قرار دهند. سرامیک کف نگین بیانکو، یک نمونه از کاشی های طرح سیمانی است.

 

Frame 16 1 - بررسی انواع سرامیک کف

 

کاشی سیمانی اگر به مرور زمان تغییر رنگ دهد، مانند کف چوبی با سنباده و آب بندی مجدد، میتواند به روز اول بازگرداند. بزرگترین عیب کاشی های سیمانی سنگین بودن آنهاست که پیشنهاد میشود از کاشی سرامیکی با طرح سیمانی استفاده کنید. علاوه بر این، کاشی سیمان باید ماهی یکبار برای حفظ زیبایی خود مجدداً آب بندی شود. سیمان بهتر است در مناطق کم تردد و در مقادیر کم استفاده شود.

 

ویدیوی زیر طریقه ساخت کاشی سیمانی به صورت دستی میباشد

 

5. کاشی مرمر

کاشی مرمر گرچه گران قیمت است، اما جلوه زیبایی و ظرافت را به هر اتاقی می بخشد. اگر به دنبال افزودن زیبایی به هر آشپزخانه یا حمامی هستید، کاشی های مرمر بهترین پیشنهاد ممکن است. همچنین دارای طرح های طبیعی میباشد، زیرا دارای رگه است.

 

Frame 17 1 - بررسی انواع سرامیک کف

 

سنگ مرمر علاوه بر اینکه بسیار پرهزینه است، نیاز به مراقبت های زیادی نیز دارد تا طبیعی به نظر برسد. و مانند هر سنگ دیگر، سنگ مرمر علاوه بر تمیز کردن دشوار، مستعد خراش و لکه است. به دلیل آسیب پذیر بودن سنگ مرمر در برابر خراش، حکاکی و لکه، بهتر است در مناطق کم تردد استفاده شود.

بسیاری از صاحبان خانه از استفاده از سنگ مرمر در صفحات آشپزخانه اجتناب می کنند و در عوض سنگ مرمر را در نمای تزئینی مانند کف دوش، ستون ها و روی اوپن آشپزخانه اضافه می کنند. با استفاده از کاشی مرمر در مکان های کوچکتر، در هزینه ها نیز صرفه جویی میکنید.

سرامیک پرسلان نوین سرام مدل مرمر، یکی از بهترین نمونه های سرامیک کف طرح مرمر میباشد که از نظر قیمت و آسان بودن در نگهداری، با سنگ مرمر طبیعی رقابت میکند. تصاویر این محصول را در زیر مشاهده میکنید.

 

Frame 18 - بررسی انواع سرامیک کف

 

آیا هنوز برای انتخاب کاشی سرامیک کف برای کفپوش خانه ی خود تردید دارید؟

مقاله ی 10 نکته مهم که باید قبل از خرید کاشی سرامیک بدانید، انتخاب را برای شما آسان تر میکند.

 

20943401 1 - بررسی انواع سرامیک کف

 

6. کاشی موزاییک

کاشی های موزاییک به شما این فرصت را می دهند تا طراحی داخلی خلاقانه خود را منعطف کنید زیرا اشکال، اندازه ها، رنگ ها، سبک ها و حتی مواد مصرفی مختلفی دارند. کاشی های موزاییک در مواردی که دارای طرح باشند بهترین نتیجه را روی دیوارها خواهند داشت.

 

Frame 19 1 - بررسی انواع سرامیک کف

 

توصیه می کنیم از آنها کم استفاده کنید. بسته به نوع کاشی که انتخاب می کنید، موزاییک ممکن به سرعت قدیمی به نظر برسد. این را در نظر داشته باشید زیرا نه تنها کاشی، بلکه فضایی که در آن نصب می شود را انتخاب می کنید.

 

7. کاشی گرانیت

گرانیت یک سنگ طبیعی است که به دلیل تکه های طبیعی ظاهری شبیه به مرمر دارد. هرچند تفاوت های قابل توجهی با سنگ مرمر دارد. گرانیت بیش از حد مورد استفاده قرار گرفته و ظاهراً جایگزین ارزان تری برای مرمر به نظر می رسد. این تا حدی به این دلیل است که در واقع اغلب ارزان ترین جایگزین است، که اگر مقرون به صرفه باشد هیچ چیز قابل تامل نیست. استفاده از کاشی های گرانیتی را در لباسشویی یا به عنوان سرامیک کف یا سایر مکان های ثانویه توصیه می کنیم اگر که عملکرد و هزینه کمتر اولویت اصلی شما است.

 

Frame 20 1 - بررسی انواع سرامیک کف

 

8. کاشی سنگ آهک

سنگ آهک یکی دیگر از انواع کاشی های سنگ طبیعی است که به عنوان سرامیک کف به کار میرود. برای دستیابی به یک سبک واقعاً روستایی پر از رنگ ها، سایه ها و تنوع طبیعی، کاشی سنگ آهک را انتخاب کنید. ظاهری طبیعی دارد که تقریباً یادآور معماری و طراحی باستانی است. سنگ آهک با دوام اما نرم، همچنین به راحتی قابل شکل دادن و برش برای الگوها و مکان های خاص است.

 

Frame 21 1 - بررسی انواع سرامیک کف

 

نکته ای که در مورد کاشی سنگ آهک باید در نظر داشته باشید این است که این سنگ متخلخل است. برای اطمینان از ماندگاری طولانی مدت، باید به درستی نگهداری شود، در غیر این صورت به راحتی ترک می خورد و حکاکی می شود. همچنین تمیز کردن سنگ آهک می تواند اذیت کننده باشد.

برای جلوگیری از خراب شدن سنگ، صاحبان خانه باید از مواد تمیز کننده pH خنثی استفاده کنند و از محصولات حاوی مرکبات و سرکه اجتناب کنند. با این حال، ظاهر غنی و تنوع رنگ یا اندازه آن را برای هر فضایی، به ویژه در خارج از منزل، گزینه ای عالی می کند. توصیه می کنیم از سنگ آهک در فضای باز مانند فضای حیاط استفاده کنید تا ظاهر نهایی کاملی را داشته باشید.

 

9. کاشی تراورتن

کاشی تراورتن مانند سنگ آهک، زیبایی طبیعی و منحصر به فردی را ارائه می دهد. پالت نرم و ملایم آن طرح های زیبا و خنثی را ارائه می دهد. از خاکستری تا برنزه و بژ، سطح چرخان آن بیانی زیبا و منحصر به فرد ایجاد می کند.

 

Frame 22 1 - بررسی انواع سرامیک کف

 

درست مانند سایر انواع کاشی های سنگ طبیعی و برخلاف کاشی سرامیک کف، به راحتی تحت تأثیر آب، در معرض لکه ها و کشش قرار می گیرد. به همین دلیل، کاشی تراورتن نیاز به تعمیر و نگهداری اضافی دارد. بهتر است از کاشی های تراورتن در مناطق کم تردد در خانه استفاده کنید.

همچنین، برای جلوگیری از خط و خش، حکاکی یا لکه، بسیاری از طراحان این کاشی ها را به جای کف روی دیوارها اعمال می کنند.

سرامیک کف ارس مدل تراورتن دره بخاری، یک نمونه ی قوی از کاشی سرامیک های طرح تراورتن میباشد.

 

20943993 - بررسی انواع سرامیک کف

فروشگاه اینترنتی خرید کاشی سرامیک آراتایل در اصفهان(گروه بازرگانی آباده) این گزینه را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار میدهد ک برای تمام محصولات، طرح ها و پارامتر های موجود را بررسی کرده و یا از طریقه تماس با کارشناسان فروش، خریدی مطمئن و رضایت بخش داشته باشید.

 

10. کاشی معدن

کاشی های معدن با فرایندهای بسیار شبیه به آجر ساخته می شوند (هر چند از نظر فنی قوی تر هستند). نام این نوع کاشی نشان می دهد که از یک معدن آمده است، اما در واقع اینطور نیست. کاشی معدن از مواد معدنی مانند فلدسپات، خاک رس و شیل ساخته شده است که با هم آسیاب شده و سپس در دمای 2000 درجه پخته می شده اند.

Frame 23 1 - بررسی انواع سرامیک کف

این نوع کاشی نام خود را از جایی می گیرد که مواد معدنی زمین از آنجا آمده اند: معدن! از آنجا که این کاشی ها در دمای بسیار بالا پخته میشوند، به طور طبیعی متراکم، غیر متخلخل و مقاوم در برابر آب با سرعت جذب آب بسیار کم هستند. می توان آنها را لعاب داد یا در حالت طبیعی رها کرد.

اگرچه کاشی های معدنی با دوام و مستعد رنگ آمیزی هستند، با این حال نباید از آنها در آشپزخانه استفاده کرد. این کاشی را مانند سرامیک کف، برای مناطق پر رفت و آمد توصیه می کنیم زیرا حس طراحی هدفمند را ارائه می دهند و به طور طبیعی در برابر لغزش مقاوم هستند.

 

11. کاشی فلزی

کاشی فلزی معمولا برای کاشی سرامیک کف به کار برده نمیشود. اما در عوض، میزهای فلزی دوام و زیبایی آشپزخانه ای شیک و مدرن را ارائه می دهند. گرچه هزینه این نوع کاشی ها معمولاً از نظر قیمت با سنگ طبیعی مشابه است، اما مطمئناً از نظر ظاهر و کاربرد به پای سنگ طبیعی نمیرسند.

Frame 24 1 - بررسی انواع سرامیک کف

نکته اصلی در مورد کاشی فلزی این است که تقریباً به محض نصب، خراشیده می شود. برخی افراد این حالت طبیعی را ترجیح می دهند. اگر این خراشیدگی مورد اهمیت شما نمیباشد، احتمالاً فلز نوع کاشی ایده آل برای شما نیست. فلز بر روی هر سطح کاری، مانند آشپزخانه، کافه یا اتاق کار، عالی عمل می کند. همچنین آن را برای حمام یا بسته به آب و هوا، برای استفاده در فضای باز توصیه نمی کنیم.

 

آراتایل(گروه بازرگانی آباده) بزرگ ترین مرکز فروش کاشی و سرامیک، شیرآلات و لوازم بهداشتی ساختمان در اصفهان، با نمایندگی بیش از بیست کارخانه و برند معتبر، آماده انجام خدمات به مشتریان به صورت آنلاین و حضوری می باشد.

 

20945983 1 - بررسی انواع سرامیک کف

 

12. کاشی رزین

کاشی رزین یک راه حل عالی برای ترکیب طرح های مورد نظر شما است. این کاشی ها عالی به نظر می رسند و در برابر آب مقاوم هستند. الگوهای سه بعدی نیز در رزین محبوب هستند و می توانند ظاهر آب و سنگ را تقلید کنند.

Frame 25 1 - بررسی انواع سرامیک کف

معایب رزین شامل تمایل به تراشه است و این نوع کاشی همچنین می تواند به مرور زمان زرد شود، به ویژه هنگامی که در معرض نور خورشید قرار می گیرد. کفپوش رزینی را برای مناطق آبی مانند حمام و گلدان توصیه می کنیم. این نوع کاشی همچنین باعث ایجاد پشت برجسته و قطعات برجسته می شوند.

0/5 (0 نظر)

بازدیدها: 131

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *