اغلب از ما می پرسند: “چرا برخی کاشی ها قیمت بیشتری نسبت به بقیه دارند؟” آیا کاشی‌های گران‌تر بادوام‌تر هستند یا تغییرات قیمت سرامیک باعث وجود پارامتر های بیشتری در آن میشود؟

حقیقت این است که عوامل زیادی بر قیمت محصولات کاشی ساخته شده توسط انسان تأثیر می گذارد. دوام، ظاهر، هزینه های تولید و در دسترس بودن دلایل اصلی تغییر قیمت هستند. در این مطلب، تمام عناصری را که می توانند قیمت هر متر مربع انتخاب شما را افزایش یا کاهش دهند، مورد بحث قرار می دهیم.

 

قیمت سرامیک

 

دوام 

کاشی های دیواری دارای رنگ های جذاب و عالی هستند… اما برای کف یا میز به اندازه کافی دوام ندارند.

 

قیمت سرامیک

 

رتبه بندی PEI کاشی بر اساس تعداد ساییدگی هایی است که لعاب کاشی می تواند قبل از فرسوده شدن از آن بجا بماند. امتیاز 5 به بادوام ترین لعاب های کاشی (پرسلان) و 1 به ضعیف ترین لعاب های کاشی (فقط برای کاربردهای دیواری مناسب است) داده می شود.

کاشی‌هایی با رتبه‌بندی PEI بالاتر برای طیف وسیع‌تری از مکان های مختلف مناسب هستند و به همین دلیل گران‌تر هستند. با این حال استثنائاتی وجود دارد: کاشی های تزئینی (مانند کاشی های دیواری سرامیکی لعابدار دست ساز) با وجود اینکه به مراتب کمتر در برابر خش مقاوم هستند، از نظر قیمت سرامیک گران تر از کاشی های کف هستند.

از سال 2019، اکثر تولیدکنندگان کاشی اکنون از مقیاس سختی Mohs استفاده می‌کنند، یک مقیاس تست خراش جهانی تر، برای نشان دادن مقاومت در برابر خراش. با این حال، رتبه بندی PEI هنوز در خطوط قدیمی باقی مانده است. کاشی با رتبه PEI 5 تقریباً معادل Mohs 7-9 است، در حالی که کاشی با رتبه PEI 1 به Mohs 4-6 نزدیکتر است. قوانین مشابهی اعمال می شود: رتبه بالاتر MOHS معمولاً در قیمت بالاتر جبران می شود.

خرید کاشی سرامیک

این پست به تغییرات هزینه کاشی های پرسلان و سرامیکی می پردازد. نه سنگ طبیعی، شیشه، موزاییک یا کاشی فلزی. اینها مسائل جداگانه اما به همان اندازه پیچیده برای یک پست وبلاگ دیگر هستند که در این مطلب، میتوانید اطلاعات دقیق تری از آنها بدست آوردید.

 

ساختار، خاک رس و مواد افزودنی

کاشی اگر بدنه سفالی آن شکننده تر باشد یا رنگ آن مطابق با لعاب آن نباشد، قیمت کمتری خواهد داشت. پرسلان های با بدنه و بدنه رنگی معمولاً گران‌تر از پرسلان های لعاب‌دار هستند، زیرا خاک رس برای مطابقت با لعاب روی سطح رنگ استفاده می‌شود.

 

قیمت سرامیک

 

بسیاری از تولیدکنندگان کاشی از افزودنی هایی استفاده می کنند که شکنندگی کاشی را کاهش می دهد (احتمال شکستن، خرد شدن یا شکستن آن در هنگام نصب کمتر میشود) و خاک رس را طوری رنگ می کنند که با لعاب مطابقت داشته باشد (ایجاد کاشی های پوزه ای ساده تر با احتمال سایش کمتر). این تغییرات برش و نصب کاشی ها را آسان تر می کند، اما قیمت سرامیک را نیز افزایش می دهد.

همچنین بخوانید:   پارامترهای کیفیت کاشی

کاشی 1: یک کاشی پرسلان سنگین، مناسب برای استفاده در کف مکان های تجاری مانند مراکز خرید و فرودگاه ها. بدنه سفالی به رنگ خاکستری رنگ شده و با لکه های خاکستری تیره تر برای مطابقت با رنگ و بافت لعاب سطح آغشته شده است. اگر خراش بردارد، تشخیص آن سخت تر خواهد بود. قیمت آن بالاتر از حد متوسط ​​است.

کاشی 2: یک سرامیک درجه بندی کف. کاشی در دمای کمتری پخته شد و چیزی به خاک رس اضافه نشد، بنابراین رنگ قرمز طبیعی خود را حفظ کرده است. شکننده تر و مستعد تراشیدن است و تراشه ها را بیشتر نشان میدهد. این کاشی نسبتاً ارزان است.

تخلخل، جذب، و انجماد / ذوب

کاشی‌های متراکم‌تر و قوی‌تر معمولاً هزینه بیشتری دارند زیرا در دماهای بسیار بالا پخته می‌شوند (که دستیابی به آنها گران‌تر و زمان‌بر است).

 

قیمت سرامیک

 

هنگامی که یک کاشی جدید ایجاد می شود، برای مدتی در آب غوطه ور می شود. وقتی برداشته می شود، وزن می شود تا ببینیم چقدر آب جذب کرده است. کاشی پرسلان به هر کاشی سرامیکی گفته می شود که کمتر از 5/0 درصد وزن بدن خود را آب جذب کرده باشد.

هرچه چگالی بدنه سفالی کاشی کمتر باشد، متخلخل تر است و رطوبت بیشتری جذب می کند. کاشی های کم تراکم برای دیوارها و کف های کم تردد مناسب هستند، اما نباید در جای دیگری استفاده شوند.

کاشی های قوی تر را می توان در مکان های بسیار بیشتری استفاده کرد. کاشی متراکم‌تر در فضای بیرونی که در زمستان، آب می‌تواند وارد منافذ کاشی شده و منجمد و منبسط شود، بهتر می‌ماند و مانع ترک خوردن کاشی می‌شود. اگر یک کاشی پرسلان سنگین را روی یک کاشی چینی با چگالی بالا بیندازید، در مقایسه با کاشی و سرامیک ضعیف تر، احتمال ترک خوردن آن کمتر است.

در مقاله ی “10 نکته مهم که باید قبل از خرید کاشی سرامیک بدانیدمفصل در مورد خواص و پارامتر های کاشی سرامیک توضیح داده ایم.

 

خرید کاشی سرامیک

تاثیر ظاهر در قیمت سرامیک

از آنجایی که صنعت کاشی در زیر چتر صنعت طراحی داخلی قرار می گیرد، ظاهر کاشی و فناوری پشت آن نقش زیادی در قیمت سرامیک دارد.

قیمت سرامیک

 

 

تقریباً هر کاشی دارای رتبه بندی تنوع (از V1 تا V4) است که نشان می دهد چقدر تنوع از کاشی به کاشی وجود دارد.

  • V1 – بدون تغییر، هر کاشی دقیقاً یکسان به نظر می رسد
  • V2 – تغییرات جزئی یا ظریف، کاشی ها نسبتاً سازگار هستند
  • V3 – تنوع زیاد، چه در رنگ یا طرح
  • V4 – تنوع چشمگیر، مانند بسیاری از کاشی های چینی که شبیه تخته سنگ طراحی شده اند

در حالی که قوام بالا (رتبه V1) یک ویژگی مطلوب برای کاشی‌های تک رنگ است، کاشی‌هایی که شبیه سنگ یا چوب طراحی شده‌اند، با تنوع بالاتر/طبیعی‌تر جذاب‌تر هستند. از آنجایی که تنوع بیشتر به ظاهر طبیعی نیاز به فناوری بهتری دارد، این کاشی ها معمولا قیمت بالاتری دارند.

در ویدیو زیر، نمونه هایی از کاشی سرامیک های متنوع نمایش داده شده است

تاثیر تکرار در قیمت سرامیک

کاشی های لعاب دار با الگوها تمایل به تکرار الگو دارند. خط کاشی که در آن هر کاشی دقیقاً همان چاپ را دارد، نسبتاً ارزان است (زیرا تولید آنها ارزان‌تر است)، در حالی که کاشی‌هایی که الگوی آن تکرار نمی‌شود گران‌تر خواهد بود.

همچنین بخوانید:   سرامیک مات یا براق؟

سطح کیفی لعاب بر ظاهر کاشی تأثیر می گذارد. این الگوها معمولاً با فناوری جوهرافشان ساخته می شوند. اگر کیفیت چاپ پایین باشد، طرح ممکن است مبهم یا لکه دار به نظر برسد (معادل یک تصویر پیکسلی و با وضوح پایین). اگر کاشی ها از کیفیت چاپ بالاتری برخوردار باشند، خطوط تمیز، جزئیات واضح تر و کاشی طبیعی تر به نظر می رسد.

کیفیت چاپ بالاتر منجر به تصویر بهتر و افزایش قیمت سرامیک می شود.

 

کاشی های جلا و ظاهری لوکس

بسیاری از کاشی ها قیمت بیشتری دارند زیرا ظاهری چشمگیر، ظریف یا گران قیمت دارند. در حالی که کاشی کف دوام بیشتری دارد و هزینه کمتری دارد، اما چندان جذاب یا پیچیده نیست.

 

قیمت سرامیک

 

کاشی‌های پرسلان صیقلی نسبت به نمونه‌های صیقل‌نشده‌شان قیمت بیشتری دارند. فرآیند پرداخت به قیمت سرامیک می‌افزاید، همانطور که کاشی‌های صیقلی اغلب زیباتر به نظر می‌رسند.

 

هزینه های تولید

دمای پخت

کاشی های پرسلان و سرامیکی از مواد رسی ساخته می شوند و در دمای بالا پخته می شوند. رسیدن به آن دماهای بالاتر (که محصولی متراکم تر و بادوام تر را ایجاد می کند) دشوارتر است، بنابراین هر چه دما بالاتر باشد، قیمت سرامیک بیشتر می شود.

برخی از خطوط کاشی را هم کاشی کف پرسلان و هم کاشی دیواری سرامیکی دارند. کاشی‌های دیوار معمولاً ارزان‌تر از کاشی‌های کف هستند، زیرا برای تولید آنها حرارت کمتری نیاز است.

 

فن آوری

برخی از شرکت ها تحقیقات و فناوری بیشتری نسبت به سایرین پشت محصولات خود دارند. آنها ترکیبات خاک رس شکننده کمتری را ایجاد کرده اند که نصب آنها راحت تر است، جوهرافشان هایی که الگوهای واقعی تر و طبیعی تر را چاپ می کنند، کاشی های بادوام تر و مقاوم تر در برابر یخ زدگی/ذوب شدن، و مواد جذاب تر و همه کاره تر هستند.

این پیشرفت ها در تولید کاشی منجر به تولید محصولات بهتر می شود، اما این محصولات معمولاً هزینه بیشتری دارند.

در ویدیو زیر، فرآیند تولید کاشی سرامیک نمایش داده شده است

کیفیت تولید

برخی از کاشی ها به سادگی با استانداردهای تولید بالاتر نسبت به سایرین ساخته می شوند. این شامل:

  • قوام رنگ بهتر از دسته ای به دسته دیگر
  • قطعات شکسته کمتر و کیفیت حمل و نقل و بسته بندی بهتر
  • سازگاری بیشتر در اندازه از کاشی به کاشی
  • کاشی های معیوب کمتر

استانداردهای بالاتر اغلب برابر با افزایش قیمت سرامیک است. این تفاوت بین BMW و Pinto است.

 

محل تولید

جایی که یک کاشی ساخته می شود و آنچه برای رساندن آن از آنجا به خانه شما نیاز است، نقش مهمی در هزینه آن دارد.

قیمت سرامیک

 

کاشی های ساخت چین، ایتالیایی و آمریکایی را مقایسه کنید. هزینه های حمل و نقل و استانداردهای تولید کاشی از ایتالیا قیمت را افزایش می دهد، در حالی که هزینه های پایین کار و تولید کاشی های ساخت چین قیمت ها را پایین نگه می دارد. کاشی های ساخت آمریکا معمولاً کمترین هزینه حمل و نقل را دارند اما هزینه تولید بالاتری دارند. همه این عوامل بر قیمت سرامیک برای کاربر نهایی تأثیر می گذارد.

سینک ظرفشویی

فروشگاه اینترنتی خرید کاشی سرامیک آراتایل(گروه بازرگانی آباده) این گزینه را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار میدهد ک برای تمام محصولات، طرح ها و پارامتر های موجود را بررسی کرده و یا از طریقه تماس با کارشناسان فروش، خریدی مطمئن و رضایت بخش داشته باشید.

همچنین بخوانید:   نماد ها و اطلاعات درج شده روی کارتن کاشی و سرامیک چیست؟

دسترسی

اگر کاشی به صورت محلی و در مقادیر زیاد ذخیره شود، قیمت آن کاهش می یابد. اگر باید سفارش داده شود، هزینه های حمل و نقل و جابجایی، قیمت سرامیک را افزایش می دهد.

 

قیمت سرامیک

 

یک خرده فروش زنجیره ای بزرگ می تواند چند صد هزار متر مربع کاشی بخرد تا در چند صد فروشگاه آنها توزیع کند. با خرید چنین مقادیر زیادی، فقط یک سایز کاشی و عدم حمل قطعات تزئینی، هزینه ها را کاهش می دهند.

اما همان‌طور که موجودی خوب و در دسترس بودن بالا می‌تواند هزینه سرامیک را کاهش دهد، یک سفارش خاص یا محصول سفارشی اغلب بیشتر از نمونه‌های موجود در انبار قیمت دارد.

 

پارامتر های شیمی و تخصصی

سرامیک های صنعتی عموماً به همه مواد مورد استفاده صنعتی گفته می شود که جامدات غیرآلی و غیرفلزی هستند. معمولاً آنها اکسیدهای فلزی هستند (یعنی ترکیبات عناصر فلزی و اکسیژن)، اما بسیاری از سرامیک ها (به ویژه سرامیک های پیشرفته) ترکیباتی از عناصر فلزی و کربن، نیتروژن یا گوگرد هستند.

 

قیمت سرامیک

 

در ساختار اتمی آنها اغلب کریستالی هستند، اگرچه ممکن است ترکیبی از فازهای شیشه ای و کریستالی نیز داشته باشند. این ساختارها و ترکیبات شیمیایی، هر چند متفاوت هستند، اما منجر به خواصی مانند سرامیکی می شوند که کاربرد پایدار دارند، از جمله موارد زیر: استحکام مکانیکی علی رغم شکنندگی. دوام شیمیایی در برابر اثرات زیان‌آور اکسیژن، آب، اسیدها، بازها، نمک‌ها و حلال‌های آلی؛ سختی، کمک به مقاومت در برابر سایش؛ هدایت حرارتی و الکتریکی به طور قابل توجهی کمتر از فلزات. و توانایی داشتن یک پوشش تزئینی.

با این حال، باید به این نکته اشاره کرد که برای چندین ویژگی تعیین کننده که در بالا ذکر شد، استثناهایی وجود دارد. در ترکیب شیمیایی، به عنوان مثال، الماس و گرافیت، که دو شکل متفاوت کربن هستند، سرامیک محسوب می شوند، حتی اگر از ترکیبات معدنی تشکیل نشده باشند. همچنین استثناهایی برای خواص کلیشه ای نسبت داده شده به سرامیک وجود دارد.

برای بازگشت به مثال الماس، این ماده، اگرچه به عنوان یک سرامیک در نظر گرفته می شود، رسانایی حرارتی بالاتری نسبت به مس دارد – خاصیتی که جواهرساز از آن برای تمایز بین الماس واقعی و شبیه سازهایی مانند زیرکونیای مکعبی (شکل تک کریستالی) استفاده می کند. دی اکسید زیرکونیوم). در واقع، بسیاری از سرامیک ها کاملاً رسانای الکتریکی هستند. به عنوان مثال، یک نسخه پلی کریستالی (چند دانه ای) زیرکونیا به دلیل رسانایی یونی آن به عنوان حسگر اکسیژن در موتورهای خودرو استفاده می شود.

همچنین نشان داده شده است که سرامیک های مبتنی بر اکسید مس دارای خواص ابررسانایی هستند. حتی شکنندگی معروف سرامیک ها نیز استثناهایی دارد. به عنوان مثال، سرامیک های کامپوزیتی خاصی که حاوی سبیل، الیاف یا ذرات هستند که در انتشار ترک تداخل دارند، تحمل عیب و چقرمگی را با فلزات نشان می دهند.

آراتایل(گروه بازرگانی آباده) بزرگ ترین مرکز فروش کاشی و سرامیک، شیرآلات و لوازم بهداشتی ساختمان در اصفهان، با نمایندگی بیش از بیست کارخانه و برند معتبر، آماده انجام خدمات به مشتریان به صورت آنلاین و حضوری می باشد.

 

چسب کاشی و سرامیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *