مقالات آموزشی

مطمئن ترین راه های خرید کاشی چیست؟

گزینه‌های زیادی برای خرید کاشی وجود دارد و زمانی که اقدام به خرید می‌کنید، ممکن است کاری خسته کننده شود. با این حال، مانند هر تغییر دکوراسیون جدیدی در خانه شما، نکات مفیدی برای خرید کاشی وجود دارد که به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین نوع کاشی و بهترین مرکز خرید کاشی را پیدا کنید.

 

خرید کاشی

 

اولین راه برای شروع فرآیند خرید کاشی، شناسایی محل نصب کاشی (کف، دیوار، دوش و غیره)، اندازه گیری فضا، انتخاب نوع کاشی، رنگ، طرح و اندازه است. هنگامی که این پارامترها را تایید کردید، باید رتبه‌بندی و درجه‌بندی کاشی‌ها را در نظر بگیرید تا مطمئن باشید برای فضای شما بهترین است. و مراحل نهایی، اکنون که کاشی مورد علاقه خود را انتخاب کرده اید، مرحله بعد، پیدا کردن یک مرکز فروش مطمئن برای خرید کاشی میباشد.

ممکن است به نظر مراکز زیادی برای خرید وجود داشته باشند و شما حتی از همه ی آنها دیدن کنید، اما ما در آراتایل، آماده هستیم تا به شما کمک کنیم بتوانید از کل فرآیند خرید کاشی مطلع شوید و از خرید خود لذت ببرید.

روند خرید کاشی از خود اتاق شروع می شود. حتی اگر کاشی یک انتخاب عالی و قوی برای کفپوش باشد، مدل های مختلف کاشی بسته به موقعیت مکانی ممکن است برای پروژه شما بهتر عمل کنند. بنابراین، اولین توجه شما باید اتاق خاصی باشد که با کاشی بازسازی می کنید. به عنوان مثال، اگر روی دوش خود کار می کنید، کاشی بافت دار بهتر از کاشی صافی است که وقتی خیس شود بسیار لغزنده می شود.

اما در فضایی مانند ورودی خانه ی شما، تمیز کردن یک کاشی بافت دار سخت تر از یک کاشی صاف زیبا خواهد بود. برای فضاهای پرتردد در خانه شما، یک کاشی پرسلان بادوام که در برابر خراشیدگی و بریدگی مقاومت می کند، انتخابی عالی است. وقتی صحبت از کاشی و سرامیک به میان می‌آید، مطمئن شوید که در داخل خانه استفاده می‌شود، زیرا متخلخل‌تر از پرسلان هستند و در برابر آب‌وهوا دوام زیادی ندارند.

در ادامه، نکاتی که برای فرآیند خرید کاشی باید بدانید، بررسی میکنیم و مقایسه میکنیم چه راهی برای خرید کاشی بهتر است!

 

اندازه گیری مکان نصب کاشی

مرحله بعدی این است که فضای خود را اندازه گیری کنید، زیرا این کار به آخرین مرحله فرآیند کمک می کند (یعنی تعیین مقدار کاشی برای سفارش). برای هر ناحیه ای که می خواهید کاشی کاری کنید، طول و عرض منطقه را بر حسب متر مربع اندازه گیری کنید، سپس آن دو عدد را ضرب کنید تا متراژ واقعی فضای خود را بدست آورید.

 

خرید کاشی

 

رنگ بر نگرش کلی اتاق شما تأثیر می گذارد، که انتخاب رنگ را بسیار مهم می کند. کاشی های تیره دمای هوا را بالا میبرند، اما مطمئن شوید که یک فضای باز با نور خوب دارید تا رنگ کاشی بر پالت فضای شما غلبه نکند. برای اینکه یک اتاق بزرگتر به نظر برسد، از رنگ های روشن تر استفاده کنید. و برای فضاهای ترافیکی سنگین، استفاده از سایه های متنوع را در نظر بگیرید. استفاده از یک کنتراست جزئی روی زمین به پوشاندن هرگونه آلودگی کمک می کند(به این نکته ی مهم). همچنین، کاشی های کف یا دیوار شما نباید یک رنگ باشند. انتخاب یک الگوی جذاب برای فضای شما می تواند قدمی ایده آل برای کف، دیوار، پشت آب یا حمام شما باشد.

و امروزه، کاشی ها در انواع مختلفی از الگوهای مختلف برای تکمیل سبک دکوراسیون منزل شما در دسترس هستند.

 

گرید های کاشی

کاشی با استفاده از یک سیستم درجه ای رتبه بندی می شود و این درجه بندی صرفاً بر اساس دوام و مقاومت کاشی در برابر آسیب های سطحی است. به عنوان مثال درجه 1 به این معنی است که کاشی بیشتر مستعد خراش و یا فرورفتگی است، درحالی که کاشی درجه 5، کاشی بادوام‌تر و مقاوم‌تر در برابر آسیب‌های سطحی در نظر گرفته می‌شود.

 

خرید کاشی

 

در اینجا به تفکیک هر 5 سطح رتبه بندی و کاربردهای مناسب آنها آمده است:

درجه 1 – بدون ترافیک پیاده. این کاشی ها فقط برای دیوارها باید استفاده میشوند.

درجه 2 – ترافیک سبک. مناسب برای دیوارهای داخلی مسکونی و تجاری. برای مناطقی هستند که سایش کمی رخ می دهد، مانند حمام!

درجه 3 – ترافیک کم تا متوسط. در مکان های مسکونی با ترافیک معمولی استفاده میشوند. همچنین برای کانترها و دیوارها عالی هستند.

درجه 4 – ترافیک متوسط ​​تا سنگین. این کاشی ها علاوه بر فضاهای تجاری متوسط ​​برای تمامی فضاهای خانه قابل قبول هستند.

درجه 5 – ترافیک سنگین تا شدید پیاده روی. کاشی مورد تایید برای کلیه کاربردهای مسکونی و فضاهای تجاری سنگین.

خرید کاشی سرامیک

اگر احتیاج به آشنایی کامل با کاشی و سرامیک دارید، پیشنهاد میکنیم مطلب 10 نکته مهم که باید قبل از خرید کاشی سرامیک بدانید” را مطالعه کنید.

 

تعداد مناسب کاشی برای خرید

اکنون که کاشی خود را انتخاب کرده اید و اندازه های فضای خود را می دانید، زمان آن رسیده است که بفهمید چه مقدار کاشی باید سفارش دهید. هر سبک از کاشی ها در اندازه های مختلف وجود دارند، بنابراین مهم است که بدانید چند متر مربع برای کاشی انتخابی شما مناسب است. هنگامی که آن را تعیین کردید، همیشه توصیه می شود که حدود 10-20٪ کاشی اضافی را به سفارش خود اضافه کنید. این به این دلیل است که یافتن برخی از کاشی ها در موارد شکسته یا آسیب دیده اجتناب ناپذیر است. همچنین ارزش خرید مقداری اضافی را دارد تا در صورت بروز هرگونه اشتباه یا خراب شدن برخی از آنها در حین نصب، پروسه شما عقب نیوفتد.

 

خرید کاشی

 

اکنون که همه این مراحل را پشت سر گذاشته اید و در مورد آنها مطلع شده اید، وقت آن است که مقایسه ای داشته باشیم بر مراکزی که در زمینه ی فروش و خرید کاشی فعالیت میکنند.

 در آراتایل، مشاوران ما مجهز به دانشی هستند که شما را با طرح های گسترده ی محصولاتی که ارائه می‌دهیم راهنمایی می‌کنند، و تیم نصب متخصص ما به‌طور حرفه‌ای آموزش دیده‌اند تا مطمئن شوند همه چیز همانطور که شما تصور می‌کنید نصب می‌شود. ما می دانیم که خانه شما بیانگر حس سبک شماست، و ما اینجا هستیم تا مطمئن شویم که در سال های آینده به خرید خود افتخار خواهید کرد.

 

تعیین بودجه خرید کاشی

هزینه کاشی های کف متفاوت است، زیرا آنها در هر دو گزینه مقرون به صرفه و همچنین گران قیمت موجود هستند. از این رو، تعیین بودجه و تعیین میانگین قیمت هر فوت مربع برای کاشی های انتخابی ضروری است.

 

خرید کاشی

 

می‌توان از کاشی‌های گران‌تر در قسمت‌های خاصی از خانه، مانند قسمت نشیمن و ناهارخوری که بیشترین دید را دارد یا در اتاق خواب استفاده کرد تا دکور دلخواه خود را به دست آورد. یک بودجه اضافی برای کاشی های آن مناطق خاص نگه دارید و بودجه خود را بر اساس آن محاسبه کنید. بقیه کفپوش های خانه می توانند از گزینه های اقتصادی تری استفاده کنند.

شاید برایتان سوال باشد ک منظور از پارامتر ها و ویژگی های فنی کاشی چیست؟ برای دریافت اطلاعات بیشتر، مقاله ی پارامترهای کیفیت کاشی پیشنهاد میشود.

 

خرید کاشی سرامیک

انتخاب دوغاب مناسب

انتخاب دوغاب مناسب به اندازه انتخاب خرید کاشی کف مناسب اهمیت دارد. صاحبان خانه معمولا دوغابی را ترجیح می دهند که با رنگ کاشی ها هماهنگ باشد تا ظاهری یکنواخت به کفپوش بدهد.

 

خرید کاشی

 

برای داشتن ظاهر، به سراغ کاشی های اصلاح شده (با لبه های بریده شده در زاویه قائم پس از پختن در کوره) با دوغاب همسان و فاصله حداقل 2 میلی متری بین هر کاشی بروید.

از طرف دیگر، می‌توان تزریق دوغاب با رنگ متضاد را برای کاشی‌های کف در نظر گرفت.

در ویدیو زیر، نحوه ی دوغاب کاری جامع توضیح داده شده است

خرید کاشی از کارخانه

اگر قصد خرید مستقیم از کارخانه های تولید کاشی و سرامیک را دارید، باید به این نکته توجه کنید که خرید از کارخانه در مواردی مفید و کارساز است که بخواهید در متراژ های بسیار زیاد و پروژه های ساختمان سازی بزرگ از آنها استفاده کنید. که در این صورت مبلغ خرید حدود 20% کاهش فیمت خواهد داشت.

 

 

اما نکته ی بسیار مهم این است که اگر قصد خرید کاشی از کارخانه را دارید، باید تحقیقات کامل و جامعی در این زمینه داشته باشید و با تمام پارامتر ها و طرح های کاشی سرامیک آشنا باشید و حتی مدل دقیق ومد نظر خود را انتخاب کرده باشید. زیرا کسی در کارخانه، به شما مشاوره نخواهد داد.

سینک ظرفشویی

فروشگاه اینترنتی خرید کاشی سرامیک آراتایل(گروه بازرگانی آباده) این گزینه را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار میدهد ک برای تمام محصولات، طرح ها و پارامتر های موجود را بررسی کرده و یا از طریقه تماس با کارشناسان فروش، خریدی مطمئن و رضایت بخش داشته باشید.

خرید کاشی به صورت اینترنتی

یکی دیگر از راه های امروزی خرید کاشی و سرامیک، خرید اینترنتی میباشد. در حقیقت زمان شیوع ویروس کرونا، دوره ای جدید برای کسب و کار های دیجیتالی و فروشگاه های آنلاین و اینترنتی بود. به طوری که امروزه اکثر مایحتاج و لوازم ضروری و غیر ضروری منزل را به راحتی میتوان اینترنتی انجام داد.

 

 

این امر در خرید کاشی و سرامیک نیز صدق میکند. در فروشگاه اینترنتی آراتایل، شما میتوانید تمام طرح های موجود در مجموعه ما را همراه با گرید، جنس، رنگ و کاربردشان در منزل خود مشاهده کنید. البته از نکات منفی خرید اینترنتی، میتوان به این موضوع اشاره کرد که شما نمیتوانید از نزدیک کاشی مورد نظر را مشاهده کنید. اما میتوانید با گرفتن مشاوره از همکاران فروش ما، نمونه های لحظه ای از طرح های کاش سرامیک مشاهده کنید.

آراتایل(گروه بازرگانی آباده) بزرگ ترین مرکز فروش کاشی و سرامیک، شیرآلات و لوازم بهداشتی ساختمان در اصفهان، با نمایندگی بیش از بیست کارخانه و برند معتبر، آماده انجام خدمات به مشتریان به صورت آنلاین و حضوری می باشد.

 

چسب کاشی و سرامیک

خرید کاشی از فروشگاه و مراکز خرید

به جرأت میتوان گفت این روش، بهترین و سودمند ترین روش برای خرید کاشی و سرامیک میباشد. شما با مراجعه به فروشگاه های بزرگ پخش و فروش کاشی سرامیک، میتوانید در نمایشگاه های این مراکز، انواع مدل های مختلف را مشاهده کرده و با گرفتن مشاوره از مسئولین فروش این مراکز بزرگ، با خیالی آسوده، خریدی موفق داشته باشید.

 

 

آراتایل، بزرگ ترین مرکز خرید کاشی سرامیک در اصفهان، هم اکنون در پنج شعبه در حال فعالیت میباشد و با بهره گیری از تیمی قدرتمند و دقیق، در تمام مراحل خرید کاشی از انتخاب فضا تا نصب کاشی ها، به شما یاری میرساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *