وان و جکوزی

آراتایل با افتخار نماینده انحصاری فروش وان، جکوزی، اتاق دوش و سونا بخار گروه تولیدی باداب در اصفهان میباشد.

معرفی اجزای وان و جکوزی های باداب

 

بدنه وان و جکوزی :

بدنه ی وان و جکوزی، ساخته شده از ورق آکریلیک ترک دو رو به ضخامت 4 میلیمتر، ورق آکسترود ترکیه باعث افزایش کیفیت بدنه می گردد که این یک مزیت قابل مشاهده نسبت به سایر رقبا می باشد. لازم به ذکر است که کلیه محولات باداب از ورق آکرییک دو رو ساخته می شود.

  کف جکوزی یک ورق mdf قرار دارد که باعث افزایش تحمل وزن تا 300 کیلوگرم می شود.

وان و جکوزی

1. بدنه وان و جکوزی2. زیرآب اتوماتیک وان و جکوزی3. کلیدهای تنظیم موتور4. زیرسری جکوزی5. بلوئر هوا6. ساکشن آب7. جت و ماساژور جکوزی8. جت کمر9. شیرآلات (دوش تلفنی، وان پرکن، شیرآلات تنظیم آب)10. هالوژ

شاسی جکوزی باداب :

شاسی جکوزی از بهترین نوع استیل (304) که به استیل نگیر معروف است ساخته شده است. هیچگونه اتصالی بدنه با شاسی ندارد و اتصالات با لاستیک های کاملا عایق انجام گرفته است که این کار از برق گرفتگی جوگیری می کند.

موتور باداب :

موتور استفاده شده در محصولات باداب WTC (ساخت چین) می باشد که دارای دبی 460 لیتر در دقیقه و IPX (مقاومت دربرابر گردوخاک) 5 میباشد. که در اکثر محصولات جکوزی که در ایران ساخته می شود موتورهای آن دارای دبی 380 لیتر در دقیقه و  IPX برابر 3 هستند.

این موتور دارای قدرت بالایی نسبت به موتورهای مشابه است که قدرت 1 اسب بخار آن با 1.5 اسب بخار بقیه موتورها برابری می کند که علاوه برقدرت بیشتر مصرف انرژی کمتری دارد.

این نوع موتور دارای سنسور حرارت است که باعث می شود با گرم شدن موتور، به صورت اتوماتیک خاموش شود. درصورتی که جکوزی بدون آب روشن شود (بعد از 3 الی 4 دقیقه) و یا مدت 45 دقیقه به صورن مداوم کارکند موتور گرم شده و خاموش می گردد.

در اکثر جکوزی ها سنسور آب وجود دارد که با رسیدن آب به سطح معین اجازه کارکردن جکوزی را می دهد. اما به مرور زمان سولفاته شده و نیاز به تعمیر دارد و این سنسور باعث اتصال برق به بدنه می شود. حال باداب با قراردادن سنسور حرارت در موتور این سنسور را حذف کرده و دیگر معایب این سنسور وجود ندارد.

بلوئر :

دو مدل بلوئر در محصولات باداب وجود دارد. یک مدل که فقط هوا می زند، مدل دیگر بلوئر دومنظوره است که همزمان آب و هوا می زند. بلوئرهای دومنظوره ساخت شرکت کولر ایتالیا می باشد.

یکی از ویژگی های مه این بلوئر ها نداشتن برجستگی و هم سطحی با بدنه است.

جت :

جکوزی های باداب دارای 6 جت بزرگ می باشند که قابلیت باز و بسته شدن و تغییر جهت دارند، این جت ها به صورت ثابت برروی کلیه مدل ها قرار دارد.

جت کمر که آنها نیز6 عدد هستند به صورت آپشن قابل نصب هستند. و قابلیت سفارش به صورت رزگلد، کروم، سفید و طلایی دارد.

پانل ترمووود :

پانل های ترمووود که به صورت آپشن نصب می گردند کاملا ضدآب هستند و جذب آب صفر دارند.

ظرفیت جکوزی ها :

ظرفیت آب مخزن در مدل های مختلف متفاوت است و از 80 لیتر تا 200 لیتر می باشد.

چسب کاشی و سرامیک

فروشگاه اینترنتی خرید کاشی سرامیک آراتایل(گروه بازرگانی آباده) این گزینه را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار میدهد ک برای تمام محصولات، طرح ها و پارامتر های موجود را بررسی کرده و یا از طریقه تماس با کارشناسان فروش، خریدی مطمئن و رضایت بخش داشته باشید.

معرفی قطعات جکوزی

1.پانل جکوزی

پانل جلویی و عقبی و بغلی معمولا به وان جلوه و نمایی ویژه می دهند و در واقع دیواره های کناری وان هستند. این پانل ها قابلیت جدا شدن دارند. بدین ترتیب با سلیقه کاربران هم میتوان این پانل ها را بر روی جکوزی قرار داد و هم می توان آن ها رابرداشت. پانل بغلی مختص به سمتی است که دیوار وجود نداشته و صرفا نمای شیکی به جکوزی می دهد.

سمت دیگر هم که دیوار است و نیازی به پانل ندارد. وجود پانل باعث می شود که دیگر نیازی به ساخت و ساز نبوده و با استفاده از پانل های مختلف زیبایی و استقامت لازم را به جکوزی بخشید. میتوانید به عنوان نمونه ، محصول زیر را مشاهده کنید .

وان و جکوزی

2.شاسی جکوزی(اسکلت):

شاسی در واقع اشاره به اسکلت کلی کار دارد. شاسی به چارچوب فلزی گفته می شود که جکوزی را بر روی آن قرارمی دهند و در واقع شاسی شکل و مقاومت جکوزی را حفظ می کند.

معمولا شاسی ها از ورقه های گالوانیزه یا تمام استیل تهیه می شوند که خاصیت ضد زنگ و ضد پوسیدگی و خوردگی دارند. همچنین توان بالایی در برابر وزن های سنگین دارند. معمولا در قسمت های پایه شاسی قابلیت تنظیم ارتفاع وجود دارد. نمونه آن در زیر قابل مشاهده است.

وان و جکوزی

3.پمپ(موتور) جکوزی:

پمپ وظیفه ارسال آب به جکوزی با فشار بالا را دارد. در همه ی جکوزی ها به منظور افزایش بازده پمپ ها شدت جریان عبوری از جت های جکوزی نیز به حداکثر خود می رسند که باعث می شوند آب توسط ساکشن، مکیده شده و مجددا توسط جت ها به جکوزی برگردد.

توان و قدرت موتور های جکوزی با یک دیگر متفاوت است و در قسمت پایه از لرزه گیر برخوردارند که باعث می شود پمپ هنگام کار کردن لرزش و صدا نداشته باشد.

وان و جکوزیوان و جکوزی

4.زیرسری جکوزی:

قطعا در جکوزی نمیتوان سر را بر روی بدنه جکوزی قرار داد. طراحان برای راحتی این کار یک زیر سری یا بالشتک تعبیه کرده اند که جهت قرار گرفتن سر ساخته شده و این امکان را فراهم می کند تا ساعت ها بدون خستگی در آرامش به سر ببرید.

وان و جکوزی

5.جت و ماساژور جکوزی:

در کل جت ها به منظورآن طراحی شده اند تا بتوانند با ایجاد امواج درون آب خاصیت ماساژ درمانی را برای فرد تا حدودی فراهم کنند. جت جکوزی ها آب را با فشار زیاد به جکوزی وارد می کنند که در نهایت باعث ماساژ بدن می شوند.

وان و جکوزی

6.بلوئر و جت کف جکوزی:

بلوئر عملکردی شبیه به ماساژور دارد. جت کف باعث می شود که در کف جکوزی هوا دهی انجام شود و باعث ماساژ بدن شود. این جت کف ها با ایجاد هوا در بین آب باعث می شوند که آب با فشار زیاد به بدن برخورد کند.

وان و جکوزی

7.دستگیره جکوزی:

بی شک هنگامی که وارد وان یا جکوزی می شوید به دستگیره ای نیاز دارید تا بتوانید راحت تر خود را کنترل کنید. دستگیره های فلزی با روکش چرم یا پلاستیک به منظور کنترل بهتر بدن ساخته شده اند. با کمک دستگیره وان جکوزی می توانید راحت تر در جکوزی جا به جا شوید.

8.شیرآلات جکوزی:

برای آن که آب به جکوزی ورود پیدا کند به شیر آلات نیاز است. در واقع با استفاده از شیر آلات آسانتر می توان جکوزی را پر از آب نمود. شیرآلات جکوزی معمولا از ۴ بخش تشکیل شده اند: شیر آب گرم، شیر آب سرد، وان پر کن، دوش دستی و تغییر دهنده وضعیت.

وان و جکوزی

9.چراغ:

چراغ های جکوزی در مدل های ال ای دی و هالوژن در رنگ ها و میزان نور متفاوتی وجود دارند. بدین ترتیب انتخاب رنگ چراغ های هالوژن جکوزی سلیقه ای است. این چراغ ها باعث زیبا تر شدن آب درون جکوزی می شوند و ازطرفی می توان گفت که استفاده از هالوژن ها خاصیت نور درمانی خواهد داشت.

10.سیستم محفاظت جان جکوزی:

در برخی از سیستم های جکوزی سنسوری تعبیه شده که می تواند ورود هر نوع اختلال برقی و مشکل برقی سیستم را شناسایی کند و به منظور جلوگیری از ایجاد مخاطرات بیشتر برق اصلی دستگاه را قطع می کند.

این سیستم یکی از کار آمد ترین سیستم هایی است که در برخی از وان جکوزی ها به کار رفته است. در تمامی مدل های جکوزی که این سیستم در آن ها طراحی شده است پیش از آن که به عرضه برسد این سیستم حفاظت جان را بررسی و امتحان می کنند. بدین ترتیب شما می توانید با خیالی آسوده از جکوزی های با سیستم حفاظت استفاده کنید.

11.ساکشن جکوزی:

ساکشن در واقع یک دریچه است که معمولا نزدیک به سطح جکوزی قرار داده می شود و محل ورود آب به پمپ جکوزی است. بدین شکل پمپ، آب را از طریق ساکشن دریافت کرده و پس از مخلوط کردن با هوا آن را به واسطه ماساژورها و جت ها به جکوزی وارد می کند‌ .

باید به این نکته دقت کرد که هیچ گاه نباید راه ساکشن توسط اشیا یا اشخاص مسدود شود چرا که باعث فشار وارد کردن به پمپ شده و سبب خسارت آن می شود. از طرفی برای آن که اشیای ریز وارد ساکشن نشوند باید یک توری بر روی دریچه آن قرار داد.

12.شیرهوا در جکوزی:

شیر هوا به منظور کنترل فشار ماساژور در جکوزی تعبیه شده است. بدین ترتیب با استفاده از شیر هوا می توان آن را در جهت راست یا چپ برای کم یا زیاد کردن فشار هوای خروجی از ماساژورها چرخاند.

آراتایل(گروه بازرگانی آباده) بزرگ ترین مرکز فروش کاشی و سرامیک، شیرآلات و لوازم بهداشتی ساختمان در اصفهان، با نمایندگی بیش از بیست کارخانه و برند معتبر، آماده انجام خدمات به مشتریان به صورت آنلاین و حضوری می باشد.

 

چسب کاشی و سرامیک

13.هیتر جکوزی:

هیتر به منظور تنظیم دمای آب موجود در جکوزی قرار گرفته است. هیتر باعث می شود که فرد به میزان دلخواه با تنظیم کردن آن آب داخل جکوزی را گرم کند. این سیستم دمای جکوزی را تحت کنترل قرار داده و جالبی آن این است که طوری طراحی شده که در مواقع استفاده از جکوزی روشن می شود.

14.زیرآب تخلیه:

در جکوزی قسمتی برای خروج آب وجود دارد. دریچه زیر آب در جهت عقربه های ساعت چرخیده و باز می شود و درخلاف عقربه های ساعت چرخیده و بسته می شود و مانع از خروج آب می شود.

زیرآب های وان جکوزی در دو مدل زیرآب پدالی و زیر آب اتومات هستند. زیر آب های پدالی با ضربه باز و بسته می شود و زیرآب های اتومات یک شاسی کنار زیر سری دارد.

15.سنسور سنجش سطح آب جکوزی:

سنسور سنجش سطح آب به منظور سنجش میزان آب ورودی جکوزی تعبیه شده است. این سنسور در قسمت پشتی وان جکوزی با علامت هشدار نصب شده است که باید توجه داشته باشید چیزی روی آن قرار نگرفته باشد چرا که سنسور به درستی عمل نخواهد کرد.

حال اگر سطح آب در جکوزی کم باشد این سنسور میزان را تشخیص و مانع از روشن شدن پمپ جکوزی می شود .

16.رادیو FM:

معمولا سیستم صوتی رادیو اف ام در جکوزی براساس سفارش مشتریان قابلیت نصب داشته و سیستم صدای آن بر روی پانل نصب می شود و کلید هایش از روی صفحه کنترل قابل اجرا می باشد.

17.ازن o3:

ازن یکی از ترکیباتی است که به عنوان گندزدایی در آب های آشامیدنی استفاده می شود. این ترکیب چندین سال است که توسط اروپایی ها استفاده می شود چرا که اثر آن قابل مقایسه با کلر و دیگرگند زداها نیست چرا که با سرعت بیشتری گند زدایی آب را انجام می دهد.

حال از ترکیبات ازن به منظور جلوگیری از تجمع باکتری در وان جکوزی استفاده می شود که معمولا در شیلنگ جکوزی وجود داشته.

18.ورق بدنه جکوزی:

در اکثر جکوزی های خانگی از ورقه های اکرلیک ضد زنگ و ضد خش استفاده می شود که از لحاظ مقاومت درسطح بالایی قرار دارند. ورقه های استفاده شده در سطح کیفیت جهانی بوده و درخشندگی بسیار زیبایی دارند.

19.تلویزیون(LCD) :

تلویزیون در بعضی از مدلهای جکوزی طیق سفارش مشتری قابلیت نصب دارد. این صفحه نمایشگر قابلیت پخش انواع برنامه های تلویزیونی و فیلم های سینمایی را داشته و آن ها را بالاترین کیفیت به نمایش می گذارد. این تلویزیون مجهز به ریموت کنترل از راه دور بوده و ضدآب است.

1 دیدگاه در “معرفی قطعات وان و جکوزی

  1. profile avatar حسین مجرد گفت:

    با سلام و احترام
    قصد تبدیل وان ساده به جکوزی رادارم لطفا قطعات مورد نیاز بصورت کامل غیر از هیتر و رادیو وال سی دی را اعلام قیمت فرمایید.ضمنا بفرمایید از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است یا خرید وان جکوزی را صلاح میدانید.با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *