چگونه کاشی آشپزخانه را تمیز کنیم؟

کاشی آشپزخانه جنس درخشانی دارد و ممکن است یک لکه چربی یا لکه غذا را به وضوح نمایش دهد. در این صورت تمیز کردن کاشی آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است. اما خبر خوب این که تمیز کردن کاشی آشپزخانه از تمیز کردن دیوار رنگ‌ روغن یا کاغذ دیواری بسیار آسان‌تر است و شما با کمک ترکیبات بسیار ساده و در دسترس می‌توانید کاشی آشپزخانه را تمیز و درخشان نمایید.

تمیز کردن کاشی با دستمال مرطوب

این روش برای تمیز کردن کاشی آشپزخانه‌ای کاربرد دارد که چندان چرب، لکه‌دار و کثیف نباشد. شما می‌توانید برای تمیز کردن آشپزخانه به صورت هفتگی، از این روش استفاده کنید.

برای تمیز کردن کاشی آشپزخانه، ابتدا دستمال آشپزخانه را با آب داغ مرطوب کنید، سپس به صورت عمودی، کاشی‌های آشپزخانه و لابه‌لای کاشی‌ها را تمیز کنید. در مرحله پایانی، با یک حوله تمیز و خشک، رد رطوبت دستمال مرطوب را پاک کنید تا لکه‌ای باقی نماند.

تمیز کردن کاشی آشپزخانه

تمیز کردن کاشی‌ با سرکه سفید

شما می‌توانید مقداری سرکه سفید را با کمی آب ولرم مخلوط کنید و آن را به دیوار یا کاشی آشپزخانه اسپری کنید.

این روش بسیار ساده است و باعث از بین رفتن چربی‌ها و لکه‌های مواد غذایی روی کاشی آشپزخانه می‌شود. در مرحله پایانی شما می‌توانید با یک حوله آشپزخانه تمیز، کاشی‌ها را تمیز و خشک نمایید تا اثری از لکه‌ها باقی نماند.

تمیز کردن کاشی‌ با مایع ظرفشویی

معمولاً دیوار یا کاشی آشپزخانه پر از لکه چربی و مواد غذایی می‌شود که از طریق پخت و پز روی دیوار ایجاد می‌گردد. یکی از مواد پاک‌کننده چربی که به سادگی کاشی آشپزخانه را پاک و تمیز می‌کند، مایع ظرفشویی است.

مقداری مایع ظرفشویی را با کمی آب ولرم مخلوط کنید و با کمک یک اسفنج یا اسکاچ بسیار نرم، کاشی‌ها را به صورت عمودی تمیز نمایید. در مرحله پایانی، حتماً دیوار را با یک حوله تمیز، خشک کنید تا اثری از لکه کف و آب باقی نماند.

تمیز کردن کاشی آشپزخانه

تمیز کردن کاشی‌ با آب و صابون

از دیگر ترکیباتی که به تمیز کردن کاشی آشپزخانه کمک می‌کند، آب و صابون است. معمولاً به دلیل پخت و پز، دوده و آلودگی روی دیوار ایجاد می‌شود. همچنین حضور سبزیجات، میوه و بسته‌های مواد غذایی آلوده، باعث ایجاد باکتری و آلودگی بیشتر در محیط و کاشی‌های آشپزخانه می‌گردد.

برای تمیز کردن کاشی آشپزخانه، ابتدا صابون را خیس کنید و آن را به دیوار آشپزخانه بکشید. سپس با یک اسفنج تمام سطح دیوار را تمیز کنید تا اثری از دوده و چربی باقی نماند. در مرحله پایانی، یک دستمال نخی بردارید و به صورت عمودی، تمام کاشی‌های آشپزخانه را خشک و تمیز کنید. همچنین به یاد داشته باشید که لکه کف و آب روی کاشی‌های باقی نماند.

تمیز کردن کاشی آشپزخانه

سینک ظرفشویی

فروشگاه اینترنتی خرید کاشی سرامیک آراتایل(گروه بازرگانی آباده) این گزینه را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار میدهد ک برای تمام محصولات، طرح ها و پارامتر های موجود را بررسی کرده و یا از طریقه تماس با کارشناسان فروش، خریدی مطمئن و رضایت بخش داشته باشید.

تمیز کردن کاشی‌ با جوش شیرین

در صورتی که به لکه‌های روی کاشی آشپزخانه توجه نکنید و آن‌ها را به سرعت پاک نکنید، احتمالاً لکه‌ها خشک می‌شوند و روی کاشی ثابت باقی می‌مانند که معمولاً این نوع لکه‌ها با آب خالی پاک نمی‌شوند و باید از ترکیبات دیگری استفاده نمایید.

یکی از ترکیباتی که به پاک کردن لکه روی کاشی آشپزخانه کمک بسزایی می‌کند، جوش شیرین است. از این جهت مقداری آب را با جوش شیرین مخلوط کنید تا خمیر جوش شیرین حاصل شود. سپس این خمیر را روی لکه‌ چربی کاشی آشپزخانه به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید تا خشک گردد.

با کمک یک دستمال یا اسفنج مرطوب، ذرات جوش شیرین را از روی کاشی پاک کنید تا اثری از لکه باقی نماند. سپس شما می‌توانید با کمک یک حوله، دیوار را خشک کنید تا حتی لکه آب نیز روی کاشی آشپزخانه باقی نماند.

تمیز کردن کاشی با آب‌لیمو

اگر می‌خواهید به براق شدن کاشی آشپزخانه کمک کنید، در انتخاب آب‌لیمو تردید نکنید، چرا که آب‌لیمو نه تنها پاک‌کننده قوی است، بلکه به درخشان شدن کاشی آشپزخانه نیز کمک بسزایی می‌کند و باعث می‌شود که آشپزخانه‌تان درخشان و زیبا گردد.

مقداری آب‌لیمو را با کمی آب ترکیب کنید تا رقیق شود. سپس این ترکیب را به کاشی آشپزخانه اسپری کنید. چند دقیقه صبر کنید تا لکه چربی یا مواد غذایی کاملاً پاک گردد. پس از آن با کمک دستمال مرطوب، رد آب و اثر لکه‌ها را پاک نمایید.

در مرحله پایانی با کمک یک حوله آشپزخانه، دیوار را کاملاً خشک کنید تا اثری از لکه‌ها باقی نماند. علاوه بر این آب‌لیمو به خوش بو شدن دیوار و محیط آشپزخانه کمک می‌کند و برخلاف مواد شوینده شیمیایی، به دیوار آسیب نمی‌رساند و باعث حساسیت نیز نمی‌شود.

آراتایل(گروه بازرگانی آباده) بزرگ ترین مرکز فروش کاشی و سرامیک، شیرآلات و لوازم بهداشتی ساختمان در اصفهان، با نمایندگی بیش از بیست کارخانه و برند معتبر، آماده انجام خدمات به مشتریان به صورت آنلاین و حضوری می باشد.

 

چسب کاشی و سرامیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *