مقایسه انواع سرامیک براق

قبل از پرداختن به انواع پولیش کاشی و سرامیک، تصویر زیر با دقت نگاه کنید.

سرامیک براق معمولی

این سرامیک‌ها بیشتر برای کف منازل مسکونی قابل استفاده و نسبت به دو نمونه بعدی کم هزینه‌تر می‌باشد.

سرامیک پولیش

این سرامیک‌ها دارای براقیت بالاتری هستند. از آنجایی که پولیش کاری، فقط روی سرامیک های پرسلانی و گرانیتی قابل اجراست، همه سرامیک‌های پولیش کاری شده پرسلانی یا گرانیتی هستند.

سرامیک سوپر پولیش

سرامیک سوپر پولیش، بیشتر برای محیط های بزرگ با فضای خالی بسیار زیاد استفاده می‌شود و جلوه ای خاص به مکان مورد نظر خود می‌دهد. جنس سرامیک‌های سوپرپولیش، از دو نمونه قبلی سخت تر بوده و مقاومت بیشتر در برابر سایش و خش افتادن دارد.

پولیش چیست؟

کاشی و سرامیک پولیش یعنی چی؟؟؟ بهتر است این کلمه را واژه‌شناسی کنیم. کلمه پولیش به معنی صیقلی، پرداخت، جلا، واکس زنی و… است. با پولیش کردن کاشی و سرامیک، بر روی انواع پرسلان‌های خام یالعاب‌دار سطح سرامیک پرداخت می‌شود. این پرداخت بسیار کم است که باعث شفافیت و صیقلی تر شدن کار میشود.

پولیش کاشی و سرامیک

معرفی 4 نوع پولیش کاشی و سرامیک

به طور معمول سطح سرامیک‌های براق را پرداخت می‌کنند و با دستگاه سایش پولیش می‌زنند تا مثل شیشه صاف شود. در اینصورت شره لعاب و موج روی آن، پرداخت شده و کاملا صاف بنظر میرسد. در اینصورت انعکاس نور اجسام کاملا واضح است. به عبارتی عکس خود را میتوان در آن ملاحظه کرد. در لعاب براق و پولیش نخورده عکس خودمان را مثل تصویر در شیشه مشجر میبینیم. چون شکست نور دارد. اما پولیش، مثل شیشه صاف هست. ظاهرا زیبا میشود اما معایبی چون لغزنده بودن سطح سرامیک نیز دارد که مثل سطح شیشه صاف خواهد بود.

1. سرامیک سوپر پولیش

سرامیک‌های با بدنه پرسلان، پس از پخت از بافتی فشرده و متراکم و سطحی زبر برخوردار هستند. خاصیت زبری برای کاشی سرامیک‌های پولیش که با هدف استفاده در فضای خارجی تولید میشوند نوعی امتیاز محسوب میشود اما برای نصب در فضاهای داخلی، اکثر مصرف کنندگان به دنبال نوعی از پوشش سرامیکی هستند که دارای جلا و درخشش بالا باشد و به نوعی جایگزین مناسبی برای پوشش سنگ طبیعی باشد. برای پاسخگویی به این تقاضا تولید کنندگان باید سرامیک‌های کف با رویه شفاف و براق را در سبد محصولات خود داشته باشد.

اما همانطور که ذکر شده تمامی سرامیک‌های پرسلانی در ابتدا داری بافت زبر و غیر شفاف هستند. برای رفع این زبری و رسیدن به سطحی صاف و درخشنده دو راه حل موجود است:

استفاده از پوشش لعاب

با استفاده از پوشش لعاب براق بر سطح سرامیک، سرامیک با عنوان سرامیک لعاب دار شناخته شده و از موضوع بحث این مطلب خارج میشود. سرامیک‌های لعابدار از انواع قدیمی محصولات سرامیکی است و معمولا با قیمت‌های پایین تری در بازار به فروش میرسد.

 پرداخت و پولیش سطح سرامیک

با استفاده از این روش بر روی سرامیک پرسلانی (خام و یا لعاب دار) سطح محصول تا درجه ای بسیار ریز پرداخت می‌شود و سرامیک به شفافیت سطوحی مانند سطوح شیشه ای میرسد. این پرداخت و پولیش توسط یک خط از ماشین آلاتی با برس‌های متنوع و در طی یک فرآیند جداگانه پس از تولید سرامیک انجام میشود.

اصطلاح سرامیک سوپر پولیش، معرف ویژگی سطح پرداخت شده و بسیار صیقلی سرامیک می‌باشد که باعث درخشندگی و جلای بسیار زیاد سرامیک می‌گردد. اما انجام این عملیات بر روی سرامیک باعث میشود تا منافذی بسیار ریز در سطح سرامیک بوجود بیاید. برای این رفع این مشکل به پوشش نانو نیاز داریم.

  • برای تفاوت سرامیک پولیش خورده و پولیش نخورده، می‌توانیم به موارد زیر اشاره نماییم :
  • 1. سرامیک پولیشی به دلیل این که چندین بار روی آن‌ها پولیش خورده است سطح بسیار صاف و براقی دارند که اکثرا بدلیل انعکاس نوری که از خود ساطع می کنند در قسمت ورودی ساختمان از آن‌ها استفاده می شود.
  • 2. سرامیک‌های پرسلان پولیش نخورده دارای سطحی زبر هستند.
  • 3. از این سرامیک‌ها در محیط‌های خارجی استفاده می شوند.
  • 4. سرامیک‌هایی که در محیط‌های داخلی استفاده می شوند، سرامیک‌هایی با رویه براق و شفاف هستند.
  • 5. این سرامیک‌ها در طی مرحله پولیش خوردن صیقلی و براق می شوند.
    لازم به ذکر است که پولیش کاری، تنها بر روی سرامیک پرسلان و گرانیتی صورت می‌گیرد.

به دلیل مواردی که در بالا اشاره شد اکثرا می پسندند که از سرامیک پرسلان پولیش، در ورودی ساختمان‌های خود از جمله لابی استفاده نمایند تا نور بسیار زیادی را در آن داشته باشد البته قسمت پله‌ها اصلا نباید از این سرامیک استفاده شود که سبب سر خوردن استفاده کنندگان می شود.

پولیش کاشی و سرامیک

سینک ظرفشویی

فروشگاه اینترنتی خرید کاشی سرامیک آراتایل(گروه بازرگانی آباده) این گزینه را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار میدهد ک برای تمام محصولات، طرح ها و پارامتر های موجود را بررسی کرده و یا از طریقه تماس با کارشناسان فروش، خریدی مطمئن و رضایت بخش داشته باشید.

2. سرامیک نانو پولیش

وجود منافذ و درز‌های بسیار ریز بر روی سطح سرامیک کف باعث جذب ذرات خاک و غبار میشود. همچنین باعث نفوذپذیزی سطح در برابر مایعات ریخته شده بر آن می‌شود. این نفوذ اگر اتفاق بیوفتد باعث کاهش درجه درخشندگی و جلای این محصولات خواهد شد.

راه حل جلوگیری از این اتفاق، استفاده از پوشش‌های نانوست. این پوشش‌ها که به نوعی مکمل لعاب و پرداخت سطح هستند با نفوذ در منافذ سطح باعث میشوند تا سطح پرداخت شده در مقابل نفوذ غبار و مایعات ایمن شده و خاصیت آب گریزی (Hydriphobicity) به سطح اضافه شود.

لازم به توضیح است که دوام این نوع پوشش‌ها مادام العمر نیست و سرامیک‌های نصب شده پس از مدتی استفاده، این خاصیت را به تدریج از دست خواهند داد.
تصاویر زیر کیفیت سطح سرامیک پرسلانی را پس پرداخت (تصویر اول) و پس از افزودن لایه نانو (تصویر دوم) نشان می‌دهد.

از ویژگی‌های این نوع از محصولات میتوان به دوام بیشتر در مقابل نفوذ جرم و رطوبت و همچنین دارا بودن شفافیتی نزدیک به سطوح شیشه ای نام برد. همچنین انجام این فرآیند‌های زمانبر باعث افزایش هزینه‌های تولید و در نتیجه قیمت این نوع محصولات می‌گردد.

3. سرامیک سمی پولیش (نیمه پولیش)

سرامیک سمی پولیش امروزه به یکی از تولیدات خاص برندهای مختلف تبدیل شده است. تولید کنندگان کم کم در حال تولید محصولات سمی پولیش یا به اصطلاح فارسی، نیمه پولیش هستند. در واقع لعاب در سرامیک‌های سمی پولیش فقط به صورت یک پولیش جزئی داده شده است. ظاهر به گونه ای جلا داده می شود که به دنبال بافت الگویی است که در طول لعاب استفاده می شود. لعاب، با یک‌ هارمونی خاص پراکنده شده است که درخشندگی لعاب را طبیعی و چشم نواز می کند. بزرگترین مزیت این تکنولوژی این است که شما با یک بافت غیر لغزشی، درخشان و طبیعی روبرو می شوید.

پولیش کاشی و سرامیک

4. سرامیک شوگرافکت

این مورد افکت جدیدی است که بر روی کاشی اعمال می شود. درواقع طرح مانند دانه‌های ریز شکر، برجسته هستند و نمایی بسیار زیبا ایجاد می‌کنند. شوگر افکت میتواند به صورت براق یا مات باشد ولی اکثرا به صورت براق مصرف بیشتری دارد.

آراتایل(گروه بازرگانی آباده) بزرگ ترین مرکز فروش کاشی و سرامیک، شیرآلات و لوازم بهداشتی ساختمان در اصفهان، با نمایندگی بیش از بیست کارخانه و برند معتبر، آماده انجام خدمات به مشتریان به صورت آنلاین و حضوری می باشد.

 

چسب کاشی و سرامیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *