مقالات آموزشی

انواع چیدمان کاشی کف

چیدمان کاشی کف

بعد از انتخاب کاشی و سرامیک برای بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون، باید به چیدمان کشی آن فکر کنیم. ما در اینجا 10 الگو اصلی چیدمان کاشی کف را به شما معرفی می کنیم.

۱. چیدمان راست و مستقیم کاشی و سرامیک

این چیدمان ساده ترین الگوی چیدن کاشی ها در کف است که زیبایی کاشی را به نمایش می گذارد. کاشی ها به صورت پشت سرهم قرار می‌گیرند و بندهای کاشی همگی در یک امتداد هستند.

Frame 22 - انواع چیدمان کاشی کف

 

۲. چیدمان لوزی (قطری و مورب)

در این حالت سرامیک‌ها با زاویه‌ ۴۵ درجه نسبت به هم قرار می‌گیرند و طرح لوزی را می سازند. این نوع چیدمان باعث بزرگ‌تر نشان دادن فضا می‌شود و جذابیت بیشتری به کف می دهد و حس گستردگی به آن می بخشد.

Frame 23 - انواع چیدمان کاشی کف

 

۳. چیدمان آجری کاشی و سرامیک

این یک روش ابتدایی و قدیمی برای کاشی کاری است که الگوی آجری نامیده می شود. در این چیدمان، هر ردیف کاشی به اندازه ی نصف کاشی نسبت به ردیف قبل جا به جا می شود.

Frame 24 - انواع چیدمان کاشی کف

 

۴.چیدمان شطرنجی کاشی و سرامیک

این طرح برای کاشی های دو رنگ استفاده می شود که یکی در میان کاشی ها در دو رنگ ایجاد می شود که می توانند مستقیم یا مورب چیده شوند.

Frame 25 - انواع چیدمان کاشی کف

 

۵. چیدمان قطری خال دار کاشی و سرامیک

در این الگو کاشی های بزرگ با کاشی های کوچک تر که برش داده شده اند یا به همین اندازه هستند برجسته در فواصل منظم قطع شده اند.

Frame 26 - انواع چیدمان کاشی کف

 

۶. چیدمان چرخ دنده ای کاشی و سرامیک

در این طرح یک کاشی مربعی کوچک در وسط قرار می‌گیرد و کاشی ‌های مربعی با ابعاد بزرگ‌تر در چهار طرف مربع کوچک‌تر جاگذاری می‌شوند. این طرح بیشتر در فضای های بزرگ مثل پاساژ ها و فروشگاه ها استفاده می شود.

Frame 27 - انواع چیدمان کاشی کف

 

20943993 150x150 - انواع چیدمان کاشی کف

فروشگاه اینترنتی خرید کاشی سرامیک آراتایل(گروه بازرگانی آباده) این گزینه را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار میدهد ک برای تمام محصولات، طرح ها و پارامتر های موجود را بررسی کرده و یا از طریقه تماس با کارشناسان فروش، خریدی مطمئن و رضایت بخش داشته باشید.

 

7. چیدمان حصیری کاشی و سرامیک

این الگوی کلاسیک با مربع ها و مستطیل ها ایجاد شده است که حس طرحی زیرو رو بافته شده را ایجاد می کند.

Frame 28 - انواع چیدمان کاشی کف

 

۸. چیدمان مدولار کاشی و سرامیک

در این نوع چیدمان سه کاشی یا بیشتر با اندازه های مختلف یک الگو را شکل می دهند. مثلا نمونه ای که در تصویر می بینید مدل ورسای است.

Frame 29 - انواع چیدمان کاشی کف

 

9.چیدمان چپ و راست کاشی و سرامیک

این نوع بیشتر در چیدمان پارکت‌ها دیده می‌شود، این الگو بافت بصری پیچیده و سطح بالایی به کف می دهدکه برای کاشی و سرامیک هم کاربرد دارد. انواع سرامیک‌های کف سالن با شکل مستطیلی و با زاویه ۹۰ درجه نسبت به هم قرار می‌گیرند.

Frame30 - انواع چیدمان کاشی کف

 

10. چیدمان آسیاب بادی کاشی و سرامیک

در این الگو، یک کاشی مربع با چهار کاشی مستطیل احاطه شده و حس شبکه ای از نقطه ها را ایجاد کرده است.

Frame 31 - انواع چیدمان کاشی کف

نمونه های دیگری از چیدمان به صورت شش ضلعی ، سه بعدی ، زیگزاکی ، فرش سرامیکی و طرح های دیگر که می توانید با خلاقیت خود آن را طراحی کنید:

 

11. چیدمان سرامیک کف به صورت فرش سرامیکی

Frame 32 - انواع چیدمان کاشی کف

 

12. چیدمان 6 ضلعی

Frame 34 - انواع چیدمان کاشی کف

 

13. چیدمان سه بعدی

Frame 35 - انواع چیدمان کاشی کف

 

آراتایل(گروه بازرگانی آباده) بزرگ ترین مرکز فروش کاشی و سرامیک، شیرآلات و لوازم بهداشتی ساختمان در اصفهان، با نمایندگی بیش از بیست کارخانه و برند معتبر، آماده انجام خدمات به مشتریان به صورت آنلاین و حضوری می باشد.

 

20945983 1 - انواع چیدمان کاشی کف
0/5 (0 نظر)

بازدیدها: 149

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *