همتراز کاشی و سرامیک محصولی صد درصد الزامی برای یکسان کردن سطح کاشی و سرامیک و سنگ‌های کنار هم میباشد. همچنین برای از بین بردن اختلاف سطح کاشی نیز، کاربرد دارد.

همتراز برای سهولت بهتر در تراز کاشی می‌باشد که از دو قطعه پلاستیکی پایه و پل تشکیل می‌شود. پایه‌ها در زیر و مابین دو کاشی قرار می‌گیرند و بند مابین کاشی‌ها را تنظیم می‌کنند (که کار صلیب و اسپیسر را نیز انجام می‌دهد). با فشاردادن پل به داخل دهانه پایه کاشی تراز می‌شود.

این ابزار برای کاشی‌ها با ضخامت ۶ میلیمتر تا پرسلان‌های ۱۶ میلیمتر و نیز برای سنگ‌ها با ضخامت ۱۸ تا ۲۵ میلی‌متر کاربرد دارد. برای محکم تر کردن پل داخل پایه از آچار مخصوص استفاده می‌شود (که به دو صورت فلزی و پلاستیکی موجود میباشد.)

همتراز کاشی و سرامیک

جنس پل از موادی تولید شده که از لحاظ کیفیت و دوام بی نهایت بار قابل استفاده می‌باشند ولی جنس پایه از پلاستیک ضعیف تر تولید شده که پس از اتمام کار به راحتی از مابین کاشی جدا شود.

 در فیلم زیر میتوانید آموزش کامل استفاده از همتراز را مشاهده نمایید.

کاربرد همتراز کاشی و سرامیک

همتراز کننده کاشی کاربردهای فراوانی دارد که در زیر به چند مورد از آنها اشاره شده است:

1.برای سهولت در نصب کاشی و سرامیک.

2.با استفاده از این وسیله می‌توانید کف را سنگ فرش نمایید.

3.میتوانید از آن برای نصب پارکت و فایل‌های چوبی کف استفاده کنید.

4.میتوانید از آن برای نصب کفپوش‌های چوبی و بتنی استفاده نمایید.

مزایای استفاده از همتراز کاشی و سرامیک 

یکی از مزیت‌های اصلی همتراز قابل استفاده بودن در تمام سطوح کف و دیوار می‌باشد.

دیگر مزیت همتراز، رفع نامنظمی‌های کاشی و سرامیک حین کارکردن می‌باشد.

از بین رفتن ناخنک های لبه که باعث می‌شود لبه‌های کاشی همگی در یک راستا قرار بگیرند.
به بالا و پایین بودن لبه‌های کاشی به ناخنک‌های لبه می‌گویند.

استفاده از همتراز باعث افزایش کیفیت کاشیکاری و زیبایی دو چندان کار خواهد شد.

نکته حائز اهمیت این است که ناخنک‌های بین کاشی‌ها همیشه محلی برای تجمع آب و مواد شوینده در هنگام شستشو هستند که این امر بعد از مدتی باعث ایجاد خزه و جلبک بین بند‌ها شده و فضای بین دو کاشی کدر و تیره خواهد شد که این نتیجه با استفاده از همتراز رفع خواهد شد.

انواع همتراز

همتراز در انواع و سایزهای مختلفی تولید می‌شود که مهم ترین و پر کاربرد ترین همتراز‌ها به شرح زیر است:

1.همتراز گوه(پل) و کیلیپس(پایه) که در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ تولید می‌شود.

2.همتراز های پیچی که این نوع همتراز نسبت به بقیه راحت تر نصب می‌شود و نیازی به آچار ندارد و در دو سایز کوچک و بزرگ تولید می‌گردد.

3.همتراز اسپیسری

4.همتراز موشکی

5.همتراز خشک

6.همتراز کنج

قیمت همتراز کاشی به کیفیت، سایز و شرکت سازنده آن بستگی دارد. پیشنهاد می‌شود در انتخاب و خرید همتراز کاشی دقت شود تا بر اساس ضخامت و کاربرد همتراز کوچک یا همتراز بزرگ خریداری شود. چون قیمت همتراز کوچک از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه تر است.

همتراز پیچی

همتراز پیچی کاشی و سرامیک

همتراز کنج

همتراز کنج کاشی

همتراز موشکی

همتراز موشکی کاشی و سرامیک

همتراز گوِه و کلیپس

گوه و کلیپس همتراز

 معرفی انواع همتراز

آراتایل(گروه بازرگانی آباده) بزرگ ترین مرکز فروش کاشی و سرامیک، شیرآلات و لوازم بهداشتی ساختمان در اصفهان، با نمایندگی بیش از بیست کارخانه و برند معتبر، آماده انجام خدمات به مشتریان به صورت آنلاین و حضوری می باشد.

 

چسب کاشی و سرامیک

کلیپس همتراز :

کلیپس همتراز کاشی از نظر کاربرد در 2 سایز کوچک و بزرگ تولید شده است. کلیپس همتراز مینی یا کوچک برای کاشی و سرامیک با ضخامت ۴ تا ۸ میلیمتر مناسب است و کلیپس همتراز بزرگ برای کاشی و سرامیک از سایز ۸ تا ۱۲ میلیمتر مناسب می باشد. همچنین همتراز سنگ برای سنگ های ۱۶ تا ۲۲ میلی متر مناسب میباشد.

گوه همتراز :

گوه همتراز کاشی نیز با توجه به نحوه کاربرد در دو سایز کوچک و بزرگ تولید و عرضه می‌شود. گوه همتراز کوچک برای نصب و تنظیم سطح کاشی و سرامیک یا پارکت از ضخامت ۳ تا ۸ میلیمتر مورد استفاده قرارمی‌گیرد. گوه همتراز بزرگ برای نصب کاشی و سرامیک از ضخامت ۸ الی ۱۶ میلیمتر استفاده میشود.

میزان مصرف همتراز کاشی و سرامیک یا کاشی تراز

میزان مصرف همتراز با توجه به ابعاد کاشی و سرامیک مشخص می‌شود. معمولا برای کاشی ‌های تا عرض ۴۰ سانت دو عدد همتراز،  ابعاد 60*60 سه عدد همتراز و در ابعاد 90*90 سه تا چهار عدد همتراز در هر وجه کاشی مورد استفاده قرار می گیرد. برای به وجود آمدن سطحی کاملا تراز و یکنواخت، در هر ۲۵ سانت یک عدد همتراز کاشی و سرامیک نیاز می باشد.

 نحوه صحیح کندن کاشی


سینک ظرفشویی

فروشگاه اینترنتی خرید کاشی سرامیک آراتایل(گروه بازرگانی آباده) این گزینه را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار میدهد ک برای تمام محصولات، طرح ها و پارامتر های موجود را بررسی کرده و یا از طریقه تماس با کارشناسان فروش، خریدی مطمئن و رضایت بخش داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *