برای خرید سرامیک و کاشی دیوار، طیف وسیعی از اندازه‌ها، شکل‌ها، بافت‌ها و قیمت ها عرضه می‌شوند تا به شما برای به‌روزرسانی هر دیوار اتاقتان آزادی کامل بدهد. رنگ‌های طبیعی و سایه‌های روشن می‌توانند فضای داخلی و خارجی را با ظاهری که انتخاب می‌کنید بهبود بخشند. کاشی بادوام دیواری، مقاوم در برابر آتش و رطوبت است و به راحتی تمیز می شود، که آن را به گزینه ای هوشمند برای حمام، آشپزخانه یا شومینه منزل تبدیل می کند.د

انتخاب کاشی برای دیوارها در درجه اول سلیقه ای است. در چنین مکانی، پارامترهای فنی به اندازه کاشی کف اهمیت ندارند. نکته مهمتر اندازه کاشی ها، رنگ و طرح آنهاست.

1. طراحی سرامیک دیوارها

کاشی های روی دیوار سطوح جالبی را ایجاد می کنند، می توان آنها را با ترکیب چند رنگ و نقش مختلف روی دیوار چید. اگر به دنبال ایده ای برای یک دیوار خاص هستید، ارزش دارد از مجموعه های ارائه شده توسط آراتایل استفاده کنید، که شامل کاشی های اساسی و تزئینات دیواری مشابه مانند قرنیز و نوارهای باریک است. که البته این انتخاب ها برای اتاق های کوچک و بزرگ توصیه می شود.

بیشتر مجموعه‌ها به صورت ترکیبی از کاشی‌های یکنواخت با رنگی آرام و تزئینات مشابه مانند درج‌های شیشه‌ای بسیار زینتی با همان اندازه موجود هستند.

2. موزاییک

این یک نوع روکش برای دیوار است که بسیار چشمگیر به نظر می رسد. به طرز ماهرانه ای می درخشد، به زیبایی تزئین می شود و آنچه بسیار مهم است، برای تکمیل قفسه ها، سوله ها، کمدهای مختلف کاملاً مناسب است، که هرگز در فضای داخلی کوچک تعداد زیادی از آنها وجود ندارد. موزاییک همچنین می تواند در سالن های حمام بزرگ استفاده شود که برای جدا کردن مناطق، قرار دادن نوارهای تزئینی یا تکمیل سطوح گرد عالی است.

موزاییک یک انتخاب خرید سرامیک عالی برای سطوح گرد یا کوچک است. اندازه هر کاشی معمولاً بین 2×2 تا 4×4 سانتی‌متر است، اما برای راحت‌تر کردن چیدمان، آن‌ها را روی شبکه‌ای به ابعاد 30×30 سانتی‌متر متصل می‌کنند.

3. کاشی های با سایز بزرگ

آنها در حال حاضر محبوب ترین نوع کاشی هستند. فرمت های 60×60 سانتی متر یا 75×75 سانتی متر بیشتر و بیشتر برای دیوارها انتخاب می شوند. چنین کاشی‌هایی سطوح یکنواخت خنثی ایجاد می‌کنند، به‌ویژه زمانی که تقریباً بدون درز چیده شده‌اند. آنها اغلب در رنگ‌ها و نقوش کم‌رنگی به تقلید از چوب، سنگ یا بتن در دسترس هستند، بنابراین یک جایگزین عالی برای علاقه‌مندان به روکش های با این مواد هستند.

کاشی‌های بزرگ در فضای داخلی جادار بهتر به نظر می‌رسند – وقتی از دور به آن‌ها نگاه می‌کنیم، درزها حتی کمتر دیده می‌شوند و بنابراین جلوه کامل‌تر می‌شود. در آشپزخانه‌های کوچک یا حمام، باید مطمئن شوید که دیوار برای قالب‌های بزرگ خیلی کوچک نباشد (از موقعیتی که یک کاشی بزرگ و فقط یک نوار باریک از دیگری وجود دارد اجتناب کنید).

خرید کاشی سرامیک

در انتخاب و خرید سرامیک برای دیوار های خانه، تنها مدل کاشی اهمیت ندارد. بلکه طریقه چیدمان کاشی ها نیز مهم است

 

4. مقاومت در برابر سایش

با نماد PEI تعیین می شود. این معیاری هست که هنگام خرید سرامیک، برای نمایش مقاومت کاشی های لعابدار در برابر سایش سطحی استفاده میشود – هر چه PEI بیشتر باشد، مقاومت نسبت به سایش بالاتر است. کاشی‌های PEI 3/750 را می‌توان با موفقیت در اتاق نشیمن استفاده کرد، اما برای مکان‌های پرتردد مانند سالن یا آشپزخانه، بهتر است آن‌هایی را انتخاب کنید که مقاومت بالاتری دارند، مثلاً. PEI 3/1500 یا 4/6000.

5. متریال مناسب را انتخاب کنید

اگرچه باید در مورد متریالی که برای کاشی های دیوار خود انتخاب می کنید دقت بیشتری داشته باشید، تقریباً می توانید از هر نوع کاشی ای برای دیوارها استفاده کنید. البته در انتخاب کاشی دیواری برای فضای آشپزخانه و حمام باید کمی دقت بیشتری به خرج دهید.

6. کاشی شیشه ای

کاشی شیشه ای به منظور دوام بیشتر و مقاومت در برابر خراش، لکه و ریختن اسید نسبت به سایر کاشی‌ها پردازش می‌شوند. در این نوع کاشی ها طیف وسیعی از رنگ ها برای انتخاب خواهید داشت و برای دیوارها و همچنین کف انواع فضاها مناسب هستند. بادوام هستند، لوکس به نظر می رسند و در اندازه ها و رنگ های مختلف موجود هستند.

7. کاشی معدن

این کاشی‌های بدون لعاب هستند که برای استفاده در فضای داخلی و خارجی به اندازه کافی بادوام هستند. آنها بهترین گزینه ها برای کف هستند و بیشتر برای آشپزخانه انتخاب می شوند، اما می توان از آنها برای دیوارها نیز استفاده کرد.

8. تناسب مناسب را لحاظ کنید

انتخاب کاشی شما باید به منطقه مورد استفاده نیز بستگی داشته باشد زیرا برخی از کاشی ها برای مناطق خاص مناسب تر هستند. در اینجا نحوه انتخاب کاشی های مناسب برای مناطق مشترکی که به دنبال طراحی در خانه هستیم، آمده است.

9. سرویس بهداشتی

کاشی های سرامیکی مناسب ترین و ارجح ترین کاشی ها در مورد حمام هستند. کاشی‌های سرامیکی لعاب‌دار یا صیقلی، گزینه‌ای عالی برای دیوارهای حمام شما هستند، اما برای کف مناسب نیستند، زیرا ممکن است در هنگام خیس شدن، لیز شوند.

این گزینه ها دوام و ظرافت را بسته بندی می کنند. با توجه به سلیقه و دکور خود ترکیب و مطابقت دهید تا بهترین ظاهر را برای حمام خود داشته باشید. همچنین می‌توانید با افزودن حاشیه‌هایی به کاشی‌های دیوار حمام، یک خط رنگ اضافه کنید. رنگ های روشن یا طرح های گلدار به حمام شما زندگی می بخشد.

10. اتاق نشیمن

اتاق نشیمن اولین تاثیر را روی بازدید کنندگان خانه می گذارد و همه ما می دانیم که تاثیر اولیه چقدر مهم است. برای کاشی های دیوار اتاق نشیمن، می توانید هر چیزی از سرامیک گرفته تا کاشی های سنگ طبیعی را انتخاب کنید. به نظر می رسد کاشی های مرمر، سنگ و پرسلان این روزها بسیار پرطرفدار هستند زیرا بسیار شیک و باکلاس به نظر می رسند.

کاشی‌های مرمری طرح‌دار و بافت‌دار برای اتاق‌های نشیمن بزرگ مناسب‌تر هستند، در حالی که کاشی‌های سفالی برای اتاق‌های نشیمن کوچک‌تر گزینه‌ای عالی هستند زیرا به دیوارهای شما گرما و روح می‌بخشند. شما می توانید طیف وسیعی از کاشی های پرسلان را انتخاب کنید یا از میان طیف وسیعی از کاشی های شیشه ای که روی دیوارها عالی به نظر می رسند، انتخاب کنید.

11. آشپزخانه

کاشی‌های سرامیکی بهترین گزینه برای فضای آشپزخانه هستند، زیرا پشتی به سرعت کثیف می‌شود و به راحتی می‌توان آن‌ها را در مقابل رنگ یا صفحات مرمر تمیز کرد. آنها بادوام و شیک هستند و از نظر رنگ‌ها و طرح‌ها تنوع زیادی دارند. الگوهای رنگارنگ گلی یا هندسی را انتخاب کنید یا حتی به سراغ کاشی های ساده و در عین حال شیک با رنگ روشن تر بروید.

کاشی‌هایی را انتخاب کنید که در برابر خش و آب مقاوم باشند و بادوام باشند زیرا آشپزخانه به عنوان منطقه پر رفت و آمد در نظر گرفته می‌شود. هنگام انتخاب کاشی برای دیوارهای خود، فضای داخلی و واحدهای آشپزخانه خود را مطابقت دهید.

در ویدیو زیر، نمونه هایی از کاشی سرامیک دیوار نمایش داده شده است

12. دیوارهای طرح دار

کاشی های دیواری که برای دیوارهای برجسته انتخاب می شوند می توانند ظاهر کل فضای شما را تغییر دهند. می‌توانید از میان گزینه‌های مختلفی انتخاب کنید تا با برجسته کردن دیوار برجسته با برجسته‌کننده یا کاشی‌های سه‌بعدی، هر ناحیه‌ای را به چشم‌نوازترین قسمت تبدیل کنید.

 

فروشگاه اینترنتی خرید کاشی سرامیک آراتایل(گروه بازرگانی آباده) این گزینه را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار میدهد ک برای تمام محصولات، طرح ها و پارامتر های موجود را بررسی کرده و یا از طریقه تماس با کارشناسان فروش، خریدی مطمئن و رضایت بخش داشته باشید.

5 مزیت کاشی و سرامیک دیوار

ما به بررسی 5 مزیت برتر انتخاب کاشی های سرامیکی دیوار برای خانه شما می پردازیم و اینکه چرا آنها انتخاب هوشمندانه ای هستند.

تمیز کردن آسان، بهداشتی و دوستدار محیط زیست

کاشی های دیواری سرامیکی به راحتی تمیز و نگهداری می شوند. مقاومت آنها در برابر رطوبت، باکتری ها، لکه ها و آتش آنها را به گزینه ای عالی برای مناطقی مانند آشپزخانه یا حمام تبدیل می کند که در معرض رطوبت، باکتری ها هستند. علاوه بر این، گرد و غبار یا کثیفی را جذب نمی کنند، که باعث تمیز و بادوام ماندن می شود.

طرح ها و رنگ های گسترده

طیف گسترده ای از طرح ها، رنگ ها و الگوهای جذاب در دیوار خرید سرامیک دیواری موجود است که می تواند اهداف طراحی شما را برآورده کند. کاشی‌های آراتایل طیف گسترده‌ای از کاشی‌ها با طرح‌های باکیفیت را به شما ارائه می‌کند تا پروژه مسکونی یا تجاری شما را بازسازی کامل کند.

تخلخل کم

در حالی که کاشی‌های دیواری سرامیکی تخلخل آب کمی دارند، کاشی‌های دیوار سرامیکی لعابدار یک لایه محافظ اضافی ارائه می‌کنند که به آنها جذب آب، مقاومت در برابر لکه و مقاومت در برابر یخ زدگی را بهبود می‌بخشد. همچنین گرد و غبار را جذب نمی کنند یا کنه های گرد و غبار در برابر مواد شیمیایی ساینده مقاوم هستند و در برابر بو مقاوم هستند که باعث دوام آنها می شود.

تعمیر و نگهداری کم و بادوام

کاشی های دیواری سرامیکی متراکم، بادوام و مقاوم در برابر ترک هستند که به آنها اجازه می دهد تا سال ها خیره کننده به نظر برسند. در آشپزخانه، کاشی دیوار حمام یا ایوان بهترین انتخاب را دارند زیرا در برابر رطوبت و رطوبت مقاوم هستند. علاوه بر این، بر خلاف سنگ مرمر، تعمیر و نگهداری خاصی برای اطمینان از دوام آن وجود ندارد. مقاوم در برابر لک و سایش است.

مقرون به صرفه

خرید سرامیک دیواری در مقایسه با کاشی های شیشه ای یا سنگ های طبیعی مانند مرمر یا گرانیت گزینه های مقرون به صرفه ای هستند. جدای از هزینه نصب، تطبیق پذیری، دوام و مزایای عملکرد، آنها را به انتخابی مقرون به صرفه برای کاشی های دیوار تبدیل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *