اگر به فکر نصب یک کفپوش جدید برای آشپزخانه هستید، شاید کاشی سرامیک آشپزخانه اولین گزینه ای باشد که به ذهن شما می رسد. کاشی و سرامیک یک انتخاب کلاسیک برای آشپزخانه است. نه تنها زیبا و تمیز به نظر می رسد، بلکه نگهداری و تعمیر آن نیز بسیار آسان است. تنوع ارائه شده توسط کاشی ها نیز تضمین می کند که سبکی متناسب با ایده های کفپوش آشپزخانه خود پیدا کنید.

مزایای کاشی سرامیک برای آشپزخانه

دوام

تقریبا در هر نوع آشپزخانه ای مشاهده میکنید که کاشی سرامیک آشپزخانه به خوبی در برابر ساییدگی و پارگی، رد پاهای گل آلود، نشت و ریختن مایعات مقاوم است. تمیز کردن سرامیک نیز بسیار آسان است. گرد و غبارها به راحتی توسط جاروبرقی تمیز شده و پس از آن به وسیله یک دستمال مرطوب با آب گرم و یک محلول تمیز کننده ملایم، سرامیک آشپرخانه به راحتی گردگیری میشود.

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تمیز کردن کاشی سرامیک آشپزخانه، مطلب ترفند های تمیز کردن کاشی آشپزخانه را مطالعه کنید.

کاشی سرامیک آشپزخانه

مقرون به صرفه

تنوع بسیار زیاد گزینه های ارزان قیمت، کاشی و سرامیک را به یکی از مقرون به صرفه ترین انتخاب های کفپوش آشپزخانه تبدیل می کند. مطمئناً طرح کاشی و سرامیک متناسب با بودجه خود را در فروشگاه آنلاین کاشی سرامیک آراتایل پیدا خواهید کرد. طرح های زیر، نمونه های بسیاری محدودی از صدها طرح موجود برای کاشی سرامیک آشپزخانه می باشد.


جدیدمات

کاشی نگین پارکت (55) 60*60

1 تومان
انتخاب گزینه‌ها

مقایسه

مشاهده سریع
افزودن به علاقه مندی
بستن

جدیدمات

سرامیک نگین ارکو دکور کرم 60*60

1 تومان
انتخاب گزینه‌ها

مقایسه

مشاهده سریع
افزودن به علاقه مندی
بستن

جدیدمات

سرامیک نگین بیانکو کرم 60*60

1 تومان
انتخاب گزینه‌ها

مقایسه

مشاهده سریع
افزودن به علاقه مندی
بستن

جدیدمات

سرامیک نگین والریا کرم 60*60

1 تومان
انتخاب گزینه‌ها

مقایسه

مشاهده سریع
افزودن به علاقه مندی
بستن

جدیدمات

سرامیک نگین والریا طوسی 60*60

1 تومان
انتخاب گزینه‌ها

مقایسه

مشاهده سریع
افزودن به علاقه مندی
بستن

جدیدمات

سرامیک نگین بیانکو طوسی 60*60

1 تومان
انتخاب گزینه‌ها

مقایسه

مشاهده سریع
افزودن به علاقه مندی
بستن

جدیدمات

سرامیک نگین ارکو طوسی 60*60

1 تومان
انتخاب گزینه‌ها

مقایسه

مشاهده سریع
افزودن به علاقه مندی
بستن

جدیدمات


کاشی اجرنما نگین طرح اگوراتی 60*30

1 تومان
انتخاب گزینه‌ها

مقایسه

مشاهده سریع
افزودن به علاقه مندی
بستن

سبک و استایل

آیا استایل های مرسوم کاشی سرامیک آشپزخانه را دیدید؟ کاشی های پهن برای آشپزخانه ها گزینه ی مناسبی هستند زیرا باعث می شود آشپزخانه شما بزرگتر به نظر برسد! کاشی و سرامیک در رنگهای متنوع و متناسب با هر نوع طراحی موجود است. به علاوه، فناوری چاپ مدرن می تواند سطوح کاشی سرامیکی را ایجاد کند که از سنگ طبیعی (سنگ مرمر و تراورتن)، بتن، چوب و سبک های یکنواخت استفاده می کند.

کاشی سرامیک آشپزخانه

اگر استایل و با دوام بودن مهمترین معیار های شما برای آشپزخانه می باشد، کاشی و سرامیک بهترین گزینه موجود برای شماست.

معایب کاشی سرامیک برای آشپزخانه

در عین حال که کاشی و سرامیک می تواند یک انتخاب عالی برای آشپزخانه شما باشد ،معایبی هم دارد…

دشواری های استفاده

کاشی سرامیک آشپزخانه با یک ضربه نسبتا محکم ممکن است ترک بخورد و یا اگر یک ظرف یا شیشه ای روی آن بیوفتد، تقریباً تضمینی است که خرد میشود. همچنین ممکن است زیر پا سرد و سخت باشد، بنابراین توصیه میکنیم از یک فرش استفاده کنید. همچین رطوبت کاشی و سرامیک را لغزنده می کند. حد الامکان سعی کنید با کفش یا دمپایی در آشپزخانه تردد کنید!!!

خرید کاشی سرامیک

کاشی و سرامیک همچنین می تواند به دمای شدید حساس باشد. شاید کاشی سرامیک بهترین انتخاب برای چیدمان در فضای باز یا فضایی بدون کنترل آب و هوا نباشد اما برای آشپزخانه معمولا یک گزینه مطمئن است.

تعمیر و نگهداری

یک کفپوش از جنس کاشی و سرامیک مملو از بند کاشی است که کاشی ها را کنار هم نگه میدارد. بند کاشی باید بطور دوره ای آب بندی شود و اغلب برای جلوگیری از ایجاد لکه بین کاشی ها نیاز به تمیز کردن مخصوص دارد.

ویدیو زیر نمونه ای از تعمیرات کاشی سرامیک آشپزخانه می باشد

حالا که با مزایا و معایب کاشی سرامیک آشپزخانه آشنا شدیم، در بخش بعدی استایل ها و طرح های مناسب برای آشپرخانه را بررسی میکنیم.

سرامیک یا پرسلان

سرامیک و پرسلان تقریبا مشابه هستند. هر دو از مخلوط های خاک رس در دمای بالا ساخته می شوند تا یک کاشی سخت و بادوام بدست آید. هر دو میتوانند لعاب دار یا بدون لعاب باشند. اما تفاوت هایی با یکدیگر دارند. در مطلب << 10 نکته مهم که باید قبل از خرید کاشی سرامیک بدانید >> به طور مفصل به تفاوت انواع کاشی سرامیک پرداخته ایم اما در این بخش به طور خلاصه پارامتر ها را برای بررسی بهترین نوع کاشی سرامیک آشپرخانه مرور میکنیم.

سرامیک

سرامیک کف برای آشپزخانه سرامیکی معمولی است که گاهی اوقات “غیر پرسلان” نامیده می شود تا به وضوح آن را از پرسلان متمایز کنند. ساخته شده از خاک رس، نرم تر از مدل پرسلان آن و لعاب دار برای ایجاد یک سطح سخت می باشد. از آنجا که نرم تر است ، برش و نصب آن آسان تر است.

اگرچه متخلخل تر از پرسلان است اما لعاب سطحی ایجاد می کند که در برابر ریزش و پاشیدن نفوذ ناپذیر است. آگرچه نصب آن آسان تر است اما کمی بیشتر از پرسلان در معرض آسیب است.

کاشی سرامیک آشپزخانه

پرسلان

کاشی کف پرسلان دارای ماسه ای با مخلوط خاک رس است و با حرارت و فشار بیشتری ساخته می شود تا کاشی ای سخت تر ، متراکم تر و متخلخل تر از کاشی و سرامیک معمولی آشپرخانه بدست آید. یک انتخاب خوب برای مناطق پر رفت و آمد ، آشپزخانه و حمام می باشد و به اندازه کافی سخت است که در فضای باز و در هر شرایط آب و هوایی استفاده شود.

کاشی پرسلان لعابدار دارای روکش شیشه ای است که در حین پخت برای ایجاد سطح رنگی استفاده می شود. پرسلان بدون لعاب به مخلوط خاک رس اضافه شده است، بنابراین رنگ و طرح تا سراسر کاشی منتقل می شود و همچنین هرگونه ساییدگی یا خط و خش روی پرسلان بدون لعاب نمایان نمی شود.

کاشی سرامیک آشپرخانه

نصب پرسلان ممکن است دشوار باشد و به ابزارهای خاصی نیاز دارد که نصب را به پروژه ای کمتر خوشایند تبدیل می کند. ساخته شده از ماسه و مواد معدنی ، سخت تر و متراکم تر از کاشی و سرامیک و مقاوم در برابر آب است.

نگران این نباشید ک ابراز مناسب و استاندارد نصب کاشی سرامیک را ندارید!!!! در فروشگاه آنلاین آراتایل به راحتی میتوانید بهترین ابزارآلات مورد نیاز خود را پیدا کنید.

 

خرید کاشی سرامیک

نکات اضافی هنگام انتخاب کف کاشی

در انتخاب کاشی برای کف آشپزخانه به نکات زیر توجه کنید:

  • دوام: موسسه اینامل پرسلان (PEI) یک سیستم رتبه بندی برای تعیین دوام کاشی ایجاد کرده است. کاشی های درجه 3(متوسط) یا کلاس 4( متوسط تا سنگین) را برای کف آشپزخانه انتخاب کنید.
  • مقاومت آب: برخی از انواع کاشی ها مانند یک اسفنج آب را جذب می کنند که گزینه ی مناسبی برای آشپزخانه نیست. برای آشپزخانه های در معرض رطوبت، کاشی های بدون لعاب با حداکثر جذب 0.5٪ و کاشی های لعاب دار با حداکثر جذب 3٪ بچسبانید.
  • بافت: کفپوش های بافت دار لغزندگی کمتری دارند و خاک را پنهان می کنند ، اما تمیز کردن آنها سخت تر است. اگر نگران لیز خوردن هستید ، در مناطقی که بیشتر در معرض آب هستند، مانند جلوی سینک ظرفشویی، پادری اضافه کنید.
  • لایه زیرین: کاشی باید بر روی یک لایه در زیر زمین به صورت صاف، سفت و تمیز نصب شود. بسته به زیر بنای کف، ممکن است یک لایه پشتی از کاشی سیمانی در زیر آن مورد نیاز باشد.

سینک ظرفشویی

فروشگاه اینترنتی خرید کاشی سرامیک آراتایل(گروه بازرگانی آباده) این گزینه را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار میدهد ک برای تمام محصولات، طرح ها و پارامتر های موجود را بررسی کرده و یا از طریقه تماس با کارشناسان فروش، خریدی مطمئن و رضایت بخش داشته باشید.

ایده های طراحی کاشی آشپزخانه

کاشی یک دکوراسیون همه کاره است که همیشه می توانید یک مدل خاص را برای هماهنگی یا تضاد با کابینت ها، شیرآلات و وسایل موجود در آشپزخانه بیابید.

استایل طراحی آشپزخانه در سال 1400

اغلب آنچه در طراحی داخلی مرسوم است، در طراحی کاشی سرامیک آشپزخانه نیز مرسوم است. در سال 1400، ما تعداد زیادی طرح شش ضلعی، رنگ های تیره و چشمگیر مانند آبی سرمه ای، سبز تیره و سیاه، نمای آجری و کاشی های طرح دار را مشاهده می کنیم. کاشی های کلاسیک هنوز محبوب هستند، اما رنگ های سفید ظاهر را تازه و تمیز نگه می دارند.

کاشی سرامیک آشپزخانه

کاشی های طرح دار، به خصوص اگر تا سقف برای پوشاندن یک دیوار کامل استفاده شوند، به فضای شما ظاهر و حس کاغذ دیواری می دهد. طرح های شیشه ای که معمولاً دارای طرح یا چاپ هستند، در اروپا محبوب هستند و در ایالات متحده شروع به اثرگذاری کرده اند. از این قطعات چشم نواز برای اجاق گاز یا پشت سینک استفاده کنید.

مدل موزاییک

کاشی مدل موزاییک اغلب در قسمت پشتی و بین کابینتی استفاده می شود زیرا از کاشی های مقیاس کوچک ساخته شده اند و برای این فضا عالی هستند، اما از ایجاد یک دیوار برجسته کامل نترسید. مدل کاشی کی استون، یک نمونه ی عالی از این نوع کاشی هاست.

کاشی سرامیک آشپزخانه

همچنین میتوانید از شیشه، سنگ مرمر، سرامیک پرسلان و موزاییک ساخته شده با مواد دیگر برای افزودن رنگ، درخشش و شکل به آشپزخانه خود استفاده کنید.

مدل بین کابینتی

بین کابینتی ها نه تنها کاربردی و مد روز هستند، بلکه دیوارهای شما را در برابر پاشیدن مایعات و روغن داغ هنگام آشپزی محافظت می کنند. بین کابینتی آن درخشش کمی است که ظاهر را کامل می کند!! در حالی که از ناحیه اطراف سینک، محدوده و میزهای پیشخوان خود محافظت می کنید، لذت ببرید و در طراحی کاشی سرامیک آشپزخانه ی خود خلاق باشید.

شیشه، کاشی بافت، کاشی فلزی، موزاییک و… در طیف گسترده ای از گزینه ها به عنوان بین کابینتی، برای نشان دادن سبک منحصر به فرد شما است.

برای دیدن نمونه های کاشی بین کابینتی، کلید کنید

مدل های کفپوش

چه آشپزخانه ای بزرگ داشته باشید که مرکز خانه باشد یا فضای کوچکی که برای شما کفایت میکند، کفپوش کاشی همیشه یک انتخاب عالی برای کف آشپزخانه شما است. در اتاقی که تقریباً هر روز مورد استفاده قرار می گیرد، داشتن چیزی که تمیز کردن آن آسان و بادوام باشد بسیار مهم است. کاشی از مدرن تا کلاسیک به راحتی می تواند دکوراسیون مورد نظر شما را شکل دهد در حالی که مراقبت از آن تقریبا ساده است.

انتخاب رنگ

شما می توانید کاشی سرامیک آشپزخانه خود را تقریباً با هر رنگی جلوه دهید… به جز اینکه می توانید بافت، درخشش و الگوها مد نظر خود را اضافه کنید! این که آیا می خواهید آشپزخانه ای روشن و سفید داشته باشید یا یک آشپزخانه رنگارنگ و پررنگ، کاشی تضمین می کند که رنگی که برای آشپزخانه خود انتخاب می کنید سالها برای شما دوام بیاورد.

با تنوع رنگ آمیزی و طرح های موجود در فروشگاه آنلاین آراتایل، هرگز نگران نباشید که چیزی برای کابینت و پیشخوان آشپزخانه خود پیدا نکنید. اگر مطمئن نیستید که با چه دکوراسیونی مطابقت دارد، در بخش کاتالوگ ها به دنبال تصاویری باشید که شبیه ظاهر مورد نظر شما باشد.

اکنون که همه اطلاعات را در اختیار دارید، وقت آن است که تصمیم بگیرید آیا کاشی و سرامیک برای کف آشپزخانه شما مناسب است یا خیر. هنوز برای انتخاب نیاز به کمک دارید؟ برای مشاوره و دیدن گزینه های موجود کاشی و سرامیک ما ، به یکی از شعبه های آراتایل سر بزنید!

 

چسب کاشی و سرامیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *