ویژگی ها و طرح های کاشی و سرامیک برای سرویس بهداشتی و آشپزخانه به خوبی شناخته شده است، اما بسیاری از این طرح ها شاید انتخاب مناسبی برای کاشی و سرامیک پذیرایی نباشند. کاشی و سرامیک بادوام است و نگهداری آن آسان است. می‌تواند حتی با بالاترین رفت و آمد در مکان‌ها همچنان بدون ساییدگی باقی بماند. نشت، تراشه، و سایر حوادث مشکلی برای کاشی سرامیک ایجاد نمیکند. البته مشروط بر این است که کف به درستی نصب شده باشد.

کاشی و سرامیک پذیرایی

کاشی و سرامیک برای پذیرایی، مزایای طراحی غیرقابل انکار زیادی دارد: تکنیک‌های چاپ مدرن گزینه‌های زیبای فراوانی برای ایجاد کفپوشی منحصر به فرد برای محل زندگی به شما می‌دهد. به عنوان مثال، در حال حاضر کاشی های پرسلان وجود دارند که بسیار شبیه تخته های چوب سخت هستند به طوریکه در تشخیص تفاوت آن مشکل خواهید داشت.

هزینه های کاشی سرامیک

هزینه های انتخاب کاشی و سرامیک پذیرایی دو بخش را شامل میشود. 1.قیمت خود کاشی و 2.هزینه ی نصب کاشی.

کاشی و سرامیک وقتی در فروشگاه‌های بزرگ یا فروشگاه‌های تخصصی کاشی سرامیک خریداری می‌شود،باعث میشود مشتریان با حجم زیادی از مدل ها در طرح ها، جنس ها و کاربرد های متفاوتی مواجه میشوند. در بالاترین سطح، قیمت‌ها با کاشی‌های سنگ طبیعی رقابت می‌کنند، اما کاشی‌های بسیار ظریف تر و ساده تر از مقرون به صرفه ترین کفپوش ها هستند.

کاشی و سرامیک پذیرایی

هزینه های نصب نیز می تواند به طور گسترده ای متفاوت باشد. بستگی به اندازه کار، موقعیت جغرافیایی، و حتی محل قرارگیری ساختمان شما دارد. حتی زمانی که خدمات نصب از یک مرکز خرید کاشی دریافت می‌شود، هزینه‌های نیروی کار در برخی مناطق کشور ممکن است بسیار بیشتر از هزینه‌های کار در مناطق دیگر باشد.

نصب کاشی های پرسلان یا موزاییک به دلیل نیازهای نصب پیچیده تر تا حدودی بالاتر از این خواهد بود، اما به ندرت پیش می آید که برای نصب نیاز به پرداخت مبلغی بیشتر از مبلغ بیش از  دلار برای هر فوت مربع داشته باشید. مشاغل بزرگتر در ونصب کاشی سرامیک معمولی پرداخت کنید.

کفپوش نسبتاً کار فشرده ای برای نصب است، و کسانی که خودشان توانایی نصب کاشی و سرامیک کف را دارند،می توانند با انجام این کار از صرفه جویی قابل توجهی کنند زیرا تقریباً نیمی از هزینه ی نصب، مربوط به کفپوش است.

 

پارامتر های ایده آل کاشی و سرامیک پذیرایی

هنگام خرید کاشی و سرامیک چندین گزینه وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

کاشی و سرامیک پذیرایی

اندازه: کاشی‌های سرامیکی معمولاً در سایز های مختلفی فروخته می‌شوند، اما روند رو به رشد، به‌ویژه برای کاشی‌های پرسلان این است که قطعات به شکل تخته های مستطیلی ساخته میشوند که شبیه چوب طراحی شده است. در اتاق های نشیمن بزرگتر، از کاشی های بزرگتر متناسب با فضا استفاده کنید. در فضاهای کوچکتر، کاشی های کوچکتر جذابیت بصری ایجاد می کند و باعث می شود جادارتر به نظر برسد.

 

طرح ها: از آنجایی که می توان کاشی و سرامیک پذیرایی را تقریباً با هر رنگ یا تصویری چاپ کرد، کاشی های سرامیکی به شما این امکان را می دهند که طرح های بسیار خاصی ایجاد کنید. می توان از رنگ های پر جنب و جوش و متضاد استفاده کرد که با اشکال و طرح های مختلف ترکیب شده اند تا کفپوشی بسازید که کاملا سلیقه شما را نشان میدهد.

موزاییک جامد در مقابل موزاییک: موزاییک‌ها در شکل مدرن‌شان کاشی‌های سرامیکی هستند که در ورق‌های مشبکی از کاشی‌های بسیار کوچک 2.5 سانتی یا 5 سانتی متری مونتاژ می‌شوند. در اصل، ظاهر طراحی کاشی معرق وسیله ای بسیار ارزشمند برای بیان معماری است، و این شکل مدرن از هنر باستانی می تواند یک سبک واقعا منحصر به فرد و واضح را به فضای شما بیاورد.

حاشیه ها: کاشی های متضاد را می توان به اندازه ی مشخص برش داد و سپس به عنوان حاشیه برای برجسته کردن مرزهای بیرونی اتاق نشیمن استفاده کرد.

کاشی‌های اضافی: این‌ نوع کاشی و سرامیک پذیرایی، قطعات منحصربه‌فردی هستند که به‌عنوان برجسته یا نماد به همراه کفپوش سرامیکی نصب میشوند. ممکن است حاوی یک تصویر منحصر به فرد باشند یا یک رنگ متضاد و پر جنب و جوش داشته باشند که سطح آنها را تزئین می کند. هدف جلب  نظر بصری و ایجاد حس زیبایی تزئینی در الگوی کفپوش است.

سنگ طبیعی به عنوان کاشی پذیرایی؟

سنگ طبیعی به انواع مواد سختی اطلاق می شود که از کوه های سراسر جهان استخراج می شوند. برای کاربردهای کف، معمولاً آنها را به صورت کاشی های مربع یا مستطیل برش داده و مانند کاشی و سرامیک نصب می کنند. کفپوش سنگ می تواند مواد بسیار عجیب و غریب یا ظاهری بسیار معمولی داشته باشد. اکثر آنها (و نه همه) سخت، بادوام و ماندگار هستند.

کاشی و سرامیک پذیرایی

مردم به دلیل رنگ‌ها و ویژگی‌های منحصربه‌فرد، سنگ واقعی را به دلیل کیفیت طبیعی آن به جای سرامیک‌های تولیدی انتخاب می‌کنند، اگرچه این تمایل در حال کاهش است زیرا تولیدکنندگان هنر تقلید را به بهترین شکل در کاشی و سرامیک ها عملی کرده اند. با این حال، سنگ طبیعی معمولاً هم برای خرید و هم نصب گران‌تر است و به اندازه سرامیک نگهداری آسان تری ندارد. سنگ طبیعی باید به طور دوره ای آب کاری شود و نسبت به کاشی و سرامیک راحت تر لکه دار می شود.

سرامیک ها همچنین از این جهت که از خاک رس طبیعی ساخته شده اند، طبیعی هستند، اما توسط انسان از طریق فرآیند ریخته گری و پختن ساخته می شوند. کاشی و سرامیک ها نسبت به کاشی های سنگی طبیعی بادوام تر هستند و نگهداری آسان تری دارند، زیرا می توان آنها را از طریق لعاب برای همیشه در برابر رطوبت غیرقابل نفوذ ساخت.

کاشی و سرامیک در مقایسه با کفپوش چوبی

چوب و سرامیک مزایای مشابهی دارند، زیرا مراحل نصب خوب و آسانی دارد و می تواند سال ها دوام بیاورد. اکنون می توان سرامیک های مدرن را به گونه ای شکل داده و چاپ کرد که شبیه بسیاری از گونه های مختلف کفپوش های چوبی باشد.

کاشی و سرامیک پذیرایی

یکی از تفاوت های عمده این دو کفپوش قیمت است. سرامیک ها بسیار ارزان تر از کفپوش های چوبی واقعی هستند. سرامیک ها همچنین بعد از مدت زمان طولانی ای به نظافت و نگهداری نیاز دارند، زیرا کمتر در معرض آسیب آب و لکه دار شدن هستند.

تنها مزیت اصلی کفپوش چوبی نسبت به کاشی و سرامیک پذیرایی این است که این کف ها را می توان زمانی که لکه ها، خراش ها و زخم هایی روی سطح چوب انباشته شد، بازسازی کرد.

همچنین در مقالاتی مانند بهترین کاشی سرامیک برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی، به طور مفصل ملاک های خرید کاشی سرامیک و محصولات مرتبط را شرح داده ایم.

 

خرید کاشی سرامیک

کاشی کف برای پذیرایی

چه اتاق نشیمن یا پذیرایی شما بزرگ باشد چه کوچک، کاشی کف یک انتخاب استثنایی برای کفپوش است. از نظر زیبایی شناسی دلپذیرتر است و تمیز کردن آن آسان تر از فرش است و دوام بیشتری نسبت به کفپوش های چوبی دارد، آن هم بدون اینکه گرما یا زیبایی را قربانی کند. مجموعه گسترده کاشی های آرتایل به این معنی است که ما گزینه ای مناسب برای سبک خاص خانه شما خواهیم داشت.

ما مجموعه ای از طرح های الگو، از ظریف تا مقاوم و طرح های خنثی تا طرح های شلوغ را ارائه می دهیم. کاشی با ظاهر چوبی انتخابی با ریسک زیاد است، زیرا یک جایگزین مصنوعی است که مزایای چیز واقعی را بدون هیچ گونه اشکالی ارائه می دهد اما از طرفی در انتخاب آن برای کفپوش پذیرایی، باید بسیار تحقیق کرد. دنبال طرحی منحصر به فرد می باشید؟ حتما از فروشگاه اصلی ما دیدن کنید.

کاشی دیوار برای پذیرایی

کاشی دیوار همچنین یک گزینه ی عالی برای افزودن نما و سبک به دیوارهای اتاق نشیمن , پذیرایی شما است. با بافتی اصیل و طرح موزاییکی هنرمندانه فضای خود را زیبا کنید. با خانواده‌های سنگ‌های طبیعی، می‌توانید دیوارهای خود را به گونه‌ای طراحی کنید که مختص خانه شما باشد.

کاشی و سرامیک پذیرایی

از سنگ مرمر، تخته سنگ، کوارتزیت یا گرانیت برای ایجاد یک دیوار برجسته استفاده کنید یا برای ایجاد یک شکل قاب که جایگزین معاصری برای نقاشی های آویزان است، تزئیناتی را اضافه کنید. با نصب کاشی های سه بعدی خیره کننده کمی به فضای خود عمق دهید. هرچیزی که سلیقه ی شخصی شما باشد، همکاران مجرب ما در فروشگاه آراتایل می توانند به شما کمک کنند بهترین کاشی و سرامیک پذیرایی ممکن را در اتاق نشیمن خود پیاده سازی کنید.

رنگ های پرطرفدار برای کاشی و سرامیک پذیرایی

رنگ کاشی ها یکی از مهم ترین عواملی است که باید برای اتاق نشیمن و پذیرایی در نظر گرفت. رنگی که انتخاب می کنید حال و هوای فضا را تعیین میکند.

یک طرح رنگ روشن می تواند فورا توجه همه را جلب کند، چه کاشی های کف و چه کاشی های دیوار. با این حال، رنگ‌های روشن وسایل اتاق نشیمن را از هم جدا می‌کند و حتی خانواده‌ها و برخی از مهمان‌های شما نیز ممکن است با گزینه‌های رنگی افراطی ناامید شوند. اگر می‌خواهید فضا را برای همه قابل قبول کنید، انتخاب رنگ‌هایی که اثر تسکین‌دهنده و آرامش‌بخش دارند، بسیار مهم است. طرح رنگ در اتاق نشیمن شما باید از سایه های ملایم و خنثی باشد تا به بهترین نتیجه حاصل شود.

همچنین، به یاد داشته باشید که اگرچه رنگ‌های روشن ممکن است در ابتدا جذاب به نظر برسند، اما به سرعت از آنها خسته می‌شوید. از طرف دیگر، سایه های خنثی ماندگاری بیشتری دارند. برخی از محبوب ترین رنگ های مورد استفاده در اتاق نشیمن عبارتند از:

  • کاشی بژ
  • کاشی های خاکستری
  • کاشی های قهوه ای

بهترین جنس برای کاشی و سرامیک پذیرایی

کاشی‌های اتاق نشیمن معمولاً از مواد کاشی سرامیکی و شیشه‌ای ساخته می‌شوند، زیرا این فضا به دلیل وسعت زیاد در مقایسه با سایر فضاهای مسکونی به استحکام بیشتری نیاز دارد. این کاشی ها محیط را قابل اعتماد و ماندگار می کند.  این کاشی‌ها معمولاً از مواد  شیشه‌ای و پرسلان ساخته می‌شوند. تمام این مواد به این کاشی ها طول عمر و استحکام لازم را می دهد.

ویدیوی زیر جدیدترین طراحی های سالن پذیرایی و نشیمن در اروپا میباشد

قبل از خرید کاشی برای پذیرایی چه ویژگی هایی را باید در نظر داشته باشید؟

جنبه های خاصی وجود دارد که قبل از اقدام برای خرید کاشی و سرامیک پذیرایی برای اتاق نشیمن خود باید حتما به آنها توجه کنید. اکنون از آنجایی که کاشی‌های کف اتاق نشیمن باید شاهد رفت و آمد زیاد باشد، مهم‌ترین نکته این است که کاشی‌ها باید دارای ویژگی‌های ضد لغزش باشند که به خصوص برای بچه‌ها و افراد مسن ایمنی را تضمین می‌کند.

جنبه بعدی که باید در نظر گرفت این است که کاشی های اتاق نشیمن مستعد لکه و خراش هستند. به سراغ کاشی هایی بروید که ویژگی های ضد لک و مقاوم در برابر سایش را به شما می دهند. این ویژگی‌ها باعث می‌شود کاشی‌ها دوام بیشتری داشته باشند و درخشندگی خود را حفظ کنند.

نکته مهم دیگری که باید قبل از خرید کاشی و نصب آن در اتاق نشیمن خود، به خصوص روی دیوارها، به آن توجه کنید، این است که کاشی ها باید در برابر رطوبت مقاوم بوده و از نشتی نیز جلوگیری کنند. این یک پارامتر بزرگ است و باید بتواند هر نوع رطوبتی را متوقف کند و دیوارهای شما را برای سال های آینده مانند روز اول جلوه دهد.

آراتایل(گروه بازرگانی آباده) بزرگ ترین مرکز فروش کاشی و سرامیک، شیرآلات و لوازم بهداشتی ساختمان در اصفهان، با نمایندگی بیش از بیست کارخانه و برند معتبر، آماده انجام خدمات به مشتریان به صورت آنلاین و حضوری می باشد.

 

چسب کاشی و سرامیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *