سرامیک نما چیست؟ می توان مهم ترین بخش ساختمان به عنوان لایه جداکننده بیرون از داخل دانست. قدرت این لایه محافظ را نباید دست کم گرفت، زیرا ظاهر بنا تأثیر تعیین کننده ای بر کل محیط دارد. امروز بررسی جامعی بر انواع سرامیک نما و مدل های معروف آن در بازار های جهانی خواهیم داشت.

تنوع مدل های سرامیک نما

ابتدا نگاهی به تاریخچه سرامیک نما خواهیم داشت. در دهه ی 80 میلادی، معمار پروفسور توماس هرتزوگ اولین بار وقتی فقط نمای آجری قابل استفاده بود، شروع به تجدید نظر در نماهای سرامیکی کرد. شکل مدرن نمای سرامیکی – یک سیستم نمای آجری تهویه شده که به یک ساختار آلومینیومی متصل است – نه تنها بادوام است، بلکه بسیار پایدار و بسیار قابل تنظیم است.

سرامیک نما

معماران در انتخاب اشکال و رنگ های دو بعدی و سه بعدی آزادند. از رنگ و نوع لعاب مورد نظر گرفته تا طرح های خاص مختلف، امروزه تقریباً هر ایده ی طراحی را می‌توان به لطف قابلیت‌های فنی مدرن برآورده کرد.

علاوه بر این، سرامیک نما تمام مزایای مورد انتظار از یک مصالح ساختمانی پایدار را ارائه می دهد: ساخته شده از مواد خام طبیعی خاک رس، عاری از فلزات سنگین و سایر افزودنی های مضر، سرامیک آجر نمای عایق حرارت، آتش و صدای بهینه ای را ارائه می دهد و عایق خوبی است. سرمایه گذاری برای چندین سال که با گذشت زمان هیچ یک از زیبایی های اصلی خود را از دست نخواهد داد. علاوه بر این، تهویه عقب یک آب و هوای داخلی متعادل و سالم را تضمین می کند و به طور مثبت به بحث کلی حفاظت از آب و هوا کمک می کند.

طرح های سنتی یا جدید؟

اکثر مشتری ها برای سرامیک نما، طرح متمایز و جذابی را می خواهند که در معرض زمان و آب و هوا با کمترین تعمیر و نگهداری زیبایی خود را حفظ کند. که این امر برای سازندگان و معمارانی که قصد ارائه خدمات خود با توجه به زیبایی شناسی، کارایی اقتصادی و پایداری هستند، حق انتخاب های گسترده ای به همراه دارد.

سرامیک نما

نماهای سرامیکی به ویژه برای پروژه های بازسازی مفید و به صرفه هستند. با پیشی گرفتن بازسازی‌ها نسبت به ساخت‌ و سازهای جدید در بسیاری از مناطق شهری، میتوان متوجه شد که بازسازی نمای قدیمی خانه با کاشی و سرامیک نمای ساختمان، بهترین و کم هزینه ترین انتخاب برای مشتریان بوده است.

این نکته را باید در نظر گرفت که بسیاری از پیمانکاران باید پروژه های ساختمانی جدید را با محیط شهری موجود هماهنگ کنند. که این امر باعث میشود پروژه ساخت و ساز کمی دشوار شود.

 

طریقه نصب کاشی و سرامیک نما

روکش سرامیکی را می توان مستقیماً بر روی قاب ساختمان یا بالای نمای موجود نصب کرد که آن را برای ساخت و سازهای جدید و بازسازی ایده آل می کند. شما همچنین می‌توانید پنل‌های سرامیکی را روی هر پایه‌ای، از جمله سقف‌ها، نصب کنید.

سرامیک نما

اکثرا برای نصب این سرامیک ها از براکت ها و بست های آلومینیومی برای محکم کردن پنل های سرامیکی به ساختمان استفاده می کنند. فنرهای فشاری انعطاف‌پذیری را برای سازه نما کار میگذارند و از هرگونه حرکت یا تق تق پنل‌ها در هنگام وزش باد جلوگیری می‌کنند. پروفیل ها یا همان فاصله دهنده های پنل ها را در جای خود محکم می کنند و امکان جداسازی آسان را فراهم می کنند.

وزن پنل‌های سرامیک نما نصف وزن سایر سرامیک ها است، که باعث میشود فشار کمتری بر ساختمان و فرآیند نصب وارد شود. همچنین در فرایند نصب، سرعت کار را تا 30% افزایش میدهد.

مقرون به صرفه؟

چه توجه اصلی شما صرفه جویی در هزینه باشد چه تمرکز بر طراحی، نماهای سرامیکی طیف گسترده ای از مزایا را برای سازندگان و معماران ارائه می دهد. از آنجایی که سرامیک نسبت به مواد رقیب سبک‌تر است، طبیعتا حمل و نقل و نصب آن نیز سریع‌تر و ارزان‌تر است. و معماران به دلیل انعطاف پذیری و پتانسیل طراحی نامحدود سرامیک نما، پایه ی طراحی خود را این نوع سرامیک قرار میدهند.

تنوع گزینه‌های رنگ و بافت به معماران این آزادی را می‌دهد که بر روی انواع پیچیدگی‌های طراحی تمرکز کنند. از منظر عملیاتی، نماهای سرامیکی غیر قابل اشتعال، مقاوم در برابر مواد شیمیایی و غیر قابل نفوذ در برابر فشارهای محیطی هستند.

ویژگی های اصلی سرامیک نما چیست؟

بر خلاف بسیاری از محبوب‌ترین مصالح ساختمانی که امروزه استفاده می‌شود – بتن و فولاد به عنوان مثال – سرامیک نما از نظر عملکرد پایدار در هر چهار مرحله از طول عمر مصالح: ساخت، ساخت، بهره‌برداری و ساختارشکنی برجسته است.

سرامیک نما

روکش سرامیکی، زمانی که بر روی نمای قدیمی نصب می شود، به عنوان یک پوسته اضافی برای ساختمان عمل می کند و مزایای بیشتری را از نظر بهره وری انرژی ارائه می دهد. به علاوه شکاف بین نمای قدیمی و جدید فضایی را برای لایه‌های عایق اضافی فراهم می‌کند.

سرامیک از نظر زیست شناسی ساختمان بی ضرر است. عملاً عمر مفید نامحدودی دارد و می توان آن را به طور کامل بازیافت کرد.

 

 

رنگ ها با توجه به سطوح

نمای سرامیکی می تواند هر شکل و فرمی به خود بگیرد. با توجه به جدیدترین سیستم های فنی، تقریباً هر فرم دلخواه را می توان تولید کرد – چه خمیده، موج دار یا بر اساس شکل سه بعدی. همچنین بیشترین انعطاف در طراحی رنگ وجود دارد. از رنگ‌های آجری طبیعی گرفته تا رنگ‌های لعاب به دلخواه گرفته تا لعاب‌های جلوه‌های ویژه یا طراحی دستی رنگ – در این زمینه هیچ محدودیتی برای تخیل وجود ندارد.

سرامیک نما

سیستم مدلینگ چیست؟

علاوه بر جنبه های بصری، ساختار زیرین، نیز برای انتخاب متریال نما تعیین کننده است. برای این منظور، سیستم مدلینگ استاندارد های مختلفی را توسعه داده است که نصب کارآمد و اقتصادی کاشی ها را تضمین می کند. حتی در موارد خاص فردی، تیم کارشناسان آرتایل همیشه راه حل بهینه را با هماهنگی با همه شرکت کنندگان در پروژه پیدا می کنند.

در ویدیو زیر، نحوه ی اجرای نمای سرامیکی توضیح داده شده است

نحوه شخصی سازی کردن سرامیک نما

نماهای سرامیکی تقریباً برای تمام انواع و اندازه‌های ملک مناسب هستند، زیرا کاشی‌های آجری کاملاً متغیر هستند. علاوه بر نماهای تمام سطح، محصولات آراتایل می توانند به صورت انتخابی نیز استفاده شوند، به عنوان مثال. به عنوان طرح در نمای بالکن. علاوه بر این، مواد آجری برای همه شرایط آب و هوایی مناسب هستند، به این معنی که می توان از آنها در مناطق بارانی و همچنین در مناطق صحرایی و بیابانی استفاده کرد.

سرامیک نما

سایز های موجود از سرامیک نما

سرامیک نما در واقع ماندگاری و ظاهر زیبا را با مشخصات فنی سطح بالا ترکیب می کند.

این سرامیک ها رنگ ها و طرح رگه های مرغوب ترین مواد معدن را حفظ می کنند و ویژگی های فنی و عملکرد آنها در طول زمان بدون تغییر باقی می مانند، بنابراین از نیاز به تعمیر و نگهداری مکرر جلوگیری می کنند.

فناوری پیشرفته به این معنی است که کاشی‌هایی با اندازه بزرگ می‌توان تولید کرد: 40×40 45،7×45،7 60×30 60×40 60×60 75×75 90×45 120×60 150×75 که حداکثر در دسترس بودن را برای طراحان و معماران فراهم میکند.

روکش‌های سطح موجود صیقلی، پیش صیقل‌شده، روشن، تراشیده، مات، تخته سنگ و رگه دار هستند.
عناصر مجموعه‌های مختلف را می‌توان با آزادی کامل خلاقانه با هم تطبیق داد و با هم ترکیب کرد و در صورت درخواست می‌توان قطعات را برش داد.

فروشگاه اینترنتی خرید کاشی سرامیک آراتایل(گروه بازرگانی آباده) این گزینه را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار میدهد ک برای تمام محصولات، طرح ها و پارامتر های موجود را بررسی کرده و یا از طریقه تماس با کارشناسان فروش، خریدی مطمئن و رضایت بخش داشته باشید.

حال که با کلیت سرامیک ما آشنا شدیم، تعدادی از مدل های پرطرفدار این نوع سرامیک را بررسی میکنیم.

سرامیک پرسلان به عنوان نمای ساختمان

سرامیک نما

از نظر عملکرد، ویژگی های اصلی کاشی پرسلان عبارتند از:

  • مقاومت خمشی بالا، همیشه بیشتر از 55 نیوتن بر میلی متر (با رعایت استاندارد ISO 10545.4)
  • میانگین سطح جذب آب 0.04% (با رعایت استاندارد ISO 10545.3) بنابراین در برابر اکثر عناصر مقاوم است.
  • ضد یخ هستند، بنابراین هنگام قرار گرفتن در معرض دمای بسیار پایین بودن مشکلی ایجاد نمی کنند (ISO 10545.12).
  • بدون تغییر در هنگام قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید (با رعایت استاندارد DIN 51094).
  • مقاوم در برابر هجوم اسیدها (مطابق با استاندارد ISO 10545.14) که هیچ گونه آسیب یا تغییر شیمیایی یا ظاهری ایجاد نمی کند، حتی اگر در معرض اتمسفر با سطح آلودگی یا نمک زیاد باشند.

سنگ آهک به عنوان نمای ساختمان

سنگ آهک یک سنگ سرامیکی با بافت طبیعی است که برای رفع نیاز های محیط‌ های راحت و احیاکننده ایجاد شده است. این مجموعه با فناوری نوآورانه ای ساخته شده است و دارای نرمی سطح منحصر به فرد و مقاومت در برابر لغزش است.

سنگ آهک چندین عصنر معدنی را ادغام می کند و تعادل ماهرانه آن ترکیبی از بافت سنگ آهک معمولی فشرده با رگه های کمیاب و ظریف است.

سرامیک نمای ساده

سرامیک نما

کاشی و سرامیک ساده به عنوان نمای ساختمان، بسیار خوب عمل میکند. گرچه مقاومت و دوام کاشی پرسلان را ندارد اما از وجه تمایز های بزرگ این نوع کاشی ها با پرسلان، میتوان به سبک تر بودن، نصب و برش راحت تر اشاره کرد. که این پارامتر ها باعث میشوند که ساختمان کمترین فشار ممکن را متحمل شود. از مزایای دیگر این نوع کاشی ها میتوان به طرح ها و رنگ های بی پایان این نوع کاشی ها اشاره کرد.

آراتایل(گروه بازرگانی آباده) بزرگ ترین مرکز فروش کاشی و سرامیک، شیرآلات و لوازم بهداشتی ساختمان در اصفهان، با نمایندگی بیش از بیست کارخانه و برند معتبر، آماده انجام خدمات به مشتریان به صورت آنلاین و حضوری می باشد.

 

چسب کاشی و سرامیک

و در آخر باید این نکته را یادآوری کرد که سرامیک نما، یکی از مهمترین انتخاب های شما برای منزل خود است. زیرا نمای خانه، پیش نمایشی از دکوراسیون و طراحی داخل خانه میباشد و باید با صبر و حوصله و همچنین مشاوره گرفتن از افراد با تجربه و مجرب، دست به اقدام و انتخاب زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *