در صنعت معماری و طراحی داخلی خانه، روز به روز مدل های جدیدتر و متنوع تری از انواع کفپوش ها برای بخش های مختلف خانه طراحی میشوند. امروز قصد داریم انواع کفپوش را با کاشی سرامیک مقایسه کنیم. علاوه بر قیمت، پارامتر های بیشتری برای بررسی و مقایسه وجود دارد. پس با ما همراه باشید تا به مقایسه ای جامع و دقیق بپردازیم.

قیمت کاشی سرامیک

لایه ای جدید روی کاشی سرامیک

یکی از راه‌های جایگزینی کف سرامیک، نصب لایه دوم سرامیک روی آن است. ابتدا باید کف قدیمی را سنباده بزنید تا لعاب آن خراشیده شود و اجازه دهید سرامیک نازک جدید بچسبد. علاوه بر این، ممکن است مقداری تسطیح وصله برای صاف کردن کف قدیمی برای نصب روی آن لازم باشد و ضخامت اضافه ممکن است به این معنی باشد که درهای خانه باید با ارتفاع جدیدی بریده شوند. جدای از این امکانات، راه آسانی برای ساختن یک لایه جدید بدون برداشتن لایه قدیمی است.

قیمت کاشی سرامیک

علت این امر این است که کاشی و سرامیک یک سطح کف سخت است که جدا کردن آن به سختی ممکن است و  پس از در آمدن از جای خود آسیب می بیند. کاشی در بستری از لایه ای نازک قرار می گیرد که مانند بتن سخت می شود و خود کاشی در حین برداشتن مانند شیشه خرد می شود.

بیرون آوردن کاشی و سرامیک فرآیند کثیفی است که تراشه های شکسته و گرد و غبار بتن را در سراسر خانه پخش میکند. همچنین این کار مقرون به صرفه نیست و ممکن است به اندازه کاشی سرامیک جدیدی برای آن قسمت، هزینه بر باشد و همچنین بسیار کار فشرده ای است. به این دلایل، بسیاری از صاحبان خانه تصمیم می گیرند تا روی لایه ی قبلی، یک لایه ی جدید نصب کنند.

کفپوش چوبی

کفپوش چوبی قبل از نصب نیاز به یک لایه زیرین تخته سه لایه ضخیم دارد. این ارتفاع لایه زیرین، همراه با ضخامت 8.6 سانتی متر خود، کف جدید را بیش از حد ضخیم می کند. از طرف دیگر، کفپوش چوبی مهندسی شده را می توان مستقیماً به سرامیک موجود چسباند.

قیمت کاشی سرامیک

ضخامت این نوع چوب در اندازه های مختلفی موجود است و مشکلی برای ارتفاع ایجاد نمی کند. اکثر کفپوش های مهندسی شده از قبل آماده شده اند و این امکان یک فرآیند نصب بسیار تمیز را فراهم می کند. البته که کفپوش چوبی از نظر قیمتی و هزینه، از  کاشی سرامیک بسیار بالاتر است و تقریبا در دسته بندی کفپوش های گران  قرار میگیرد.

اما از نظر جنس، دما و لغزندگی، نسبت به کاشی سرامیک برتری دارد. اما کاشی سرامیک از نظر دوام، ماندگاری و تنوع طرح ها نسبت به کفپوش های چوبی، برتری بالایی دارد.

کفپوش لمینت

کفپوش لمینت روی کاشی های سرامیکی بسیار خوب است. این یک سیستم کفپوش نازک و جامد است که نیازی به چسب ندارد و دارای یک لایه زیرین است که به صاف کردن هر گونه خطوط از سرامیک کمک می کند. لمینت یک کفپوش ارزان است و به راحتی نصب میشود.

قیمت کاشی سرامیک

موکت

موکت یکی دیگر از انواع کفپوش است که می توان آن را جایگزین کاشی و سرامیک کرد. بسته به اینکه چه نوع فرش یا موکتی انتخاب شده باشد، ممکن است ارتفاع خاصی به کف اضافه شود. شما همچنین می توانید از اپوکسی برای بستن نوار چسب موکت استفاده کنید، اما ممکن است نامرتب و گران تمام شود. حتی با وجود پله ها و ارتفاع اضافه شده، این روش به شما یک کف جدید بدون دردسر میدهد که از نظر هزینه، تقریبا با قیمت کاشی سرامیک، برابری میکند.

قیمت کاشی سرامیک

خرید کاشی سرامیک

 

کاشی وینیل

کاشی وینیل یک نوع پلاستیک فشرده ساخته شده از اتیلن و کلر میباشد که اصطلاحا PVC نامیده میشود و به دو صورت ورقه ای و کاشی در بازار موجود است. این نوع کاشی یک گزینه عالی برای آب بندی در کاشی های آزبست است.

قیمت کاشی سرامیک

کاشی‌های وینیل را می‌توان مستقیماً به کاشی‌های آزبستی چسباند زیرا شل یا پوسته نمی‌شوند، و بسیاری از این کاشی‌ها به اندازه‌ای نازک هستند که فقط کمی ارتفاع کف را افزایش می‌دهند. کاشی های وینیل چسبنده را پوست کنده و بچسبانید، به ویژه زمانی که کف از قبل نسبتاً ضخیم است، خوب هستند، زیرا برای کار کردن به لایه چسب اضافی نیاز ندارند.

کفپوش سیمانی

این روزها، کاشی را می توان تقریباً از هر چیزی ساخت. و سازندگان و خریداران واقعاً از این پیشرفت در صنعت کاشی سرامیک راضی هستند. انواع مختلفی از کاشی های کف وجود دارد – شیشه، سیمان، رزین، حتی فلز (و این حتی به گرد پای تنوع بی پایان کفپوش های وینیل که اخیراً بسیار محبوب شده اند نیز نمی رسد).

قیمت کاشی سرامیک

اما متأسفانه، همه این نوع کاشی ها را نمی توان به عنوان کاشی کف استفاده کرد. به عنوان مثال، شیشه بسیار شکستنی است و خاصیت ضد خش فلز بسیار پایین است. با این حال، یکی از کاشی‌های «جایگزین» که در سال‌های اخیر به‌طور باورنکردنی مد شده است، کاشی سیمانی است.

بر خلاف سرامیک، کاشی سیمانی در کوره پخته نمی شود. در عوض، در دمای اتاق درمان می شود. این یک نوع کاشی کفپوش واقعاً محبوب است (مخصوصاً در اروپا) به دلایلی مانند:

  1. در چند طرح و رنگ زیبا می آید.
  2. فوق العاده بادوام است
  3. می توان آن را بازسازی کرد.
  4. سازگار با محیط زیست است.

اما باز هم نکات منفی وجود دارد. کاشی سیمانی دمای پایینی دارد و زیر پا سرد است، بسیار متخلخل است، و باید هر دو تا سه سال یکبار آب بندی شود.

بعلاوه، خود کاشی‌ها کاملاً ضخیم و واقعاً سنگین هستند، بنابراین باید توسط یک زیربنایی قوی پشتیبانی شوند. همچنین از نظر قیمتی، نرخی تقریبا مشابه کاشی سرامیک دارند اما با محاسبه ی هزینه ی نگهداری، مطمئنا گران تر از کاشی سرامیک تمام میشوند.

کفپوش سنگی

کاشی سنگی (که گاهی به آن کاشی سنگ طبیعی نیز گفته می شود) همیشه مورد علاقه همه بوده است. اگر می خواهید ظاهری باکیفیت داشته باشید که مادام العمر، ماندگار و خاص باشد، سنگ یک انتخاب عالی است.

قیمت کاشی سرامیک

و از آنجایی که کاشی های سنگی به جای تولید استخراج می شوند، هیچ دو قطعه یکسانی ندارند – به این معنی که مقدار زیادی از تنوع زیبا و طبیعی در هر کاشی جداگانه وجود دارد. و از آنجایی که این کفپوش ساخته نشده است، یکی از طبیعی ترین و سازگارترین گزینه های کفپوش موجود است.

کاشی‌های سنگی می‌توانند تقریباً در همه جا بکار بروند، اما به خاطر داشته باشید که انواع مقاومت های موجود کاشی سنگ را باید در نظر گرفت. یکی از بزرگ ترین معایب این نوع کاشی، بسیار بالای آن میباشد که علت آن سختی استخراج سنگ نسبت به مراحل ساخت کاشی سرامیک میباشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های کاشی سرامیک، مقاله ی پارامترهای کیفیت کاشی پیشنهاد میشود.

 

خرید کاشی سرامیک

هزینه و طریقه ی نصب کفپوش ها

یک جنبه بزرگ کاشی وجود دارد که ما هنوز در مورد آن صحبت نکرده ایم: نصب!

در حالی که کاشی را می توان تقریباً در هر اتاقی از خانه – اتاق خواب، حمام، آشپزخانه و راهروها استفاده کرد – کیفیت نصب آن تا حد زیادی به کیفیت دوغاب آن بستگی دارد. این نکته ی مهم را همیشه به خاطر داشته باشید. کاشی های خود را به صورت حرفه ای نصب و دوغاب کنید.

به طور جدی، پروسه ی نصب کاشی به اندازه جنس خوده کاشی در زیبایی و ماندگاری آن اهمیت دارد، بنابراین واقعاً راه حل مناسبی نیست که خودتان دست به کار شوید (مگر اینکه واقعاً بدانید چگونه کاشی ها نصب میشوند). ما با سه مطلب زیر به شما کمک میکنیم که با پروسه نصب کاشی سرامیک بیشتر آشنا شوید.

اگر خودتان قصد نصب کاشی سرامیک را داشته باشید، جدا از کاشی سرامیک، هزینه ای بابت ابزارآلات هم باید بپردازید. و در پایان هم به علت تجربه ی کم، ممکن است نتیجه ی کار، آن چیزی که مد نظرتان است نباشد. بهترین و مقرون به صرفه ترین راه، سپردن پروسه نصب به نیروی متخصص در آن زمینه میباشد.

برای درک بهتر پروسه ی نصب کاشی، ویدیو زیر را تماشا کنید


سینک ظرفشویی

فروشگاه اینترنتی خرید کاشی سرامیک آراتایل(گروه بازرگانی آباده) این گزینه را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار میدهد ک برای تمام محصولات، طرح ها و پارامتر های موجود را بررسی کرده و یا از طریقه تماس با کارشناسان فروش، خریدی مطمئن و رضایت بخش داشته باشید.

هزینه تعمیر و نگهداری کفپوش

دوام یکی از مزیت های اصلی کاشی است. تردد پا، حیوانات خانگی، حتی مبلمان سنگین آن را متوقف نمی کند. اما: مهم است که به یاد داشته باشید که هر نوع کاشی کف با مدل دیگر متفاوت است – بنابراین برای اطمینان از ماندگاری کفپوش شما باید مطمئن شوید که دقیقاً نحوه نگهداری از آن را می دانید.

به عنوان مثال، کاشی‌های پرسلان و سرامیکی از دوام بسیار بالایی برخوردار هستند به طوری که اگر به خوبی نگهداری شوند، هر 15 سال به تعمیرات احتیاج پیدا خواهند کرد. از سوی دیگر، سنگ طبیعی بسته به نوع محصول، ممکن است هر چند سال یک بار نیاز به آب بندی مجدد داشته باشد. و هرگز نباید آن را با صابون‌ها یا پاک‌کننده‌های استاندارد تمیز کنید زیرا می‌توانند باعث تغییر رنگ شوند.

بنابراین بهترین راه حل این است که قبل از خرید کفپوش، در اولین مرحله کاشی سرامیک را با سایر کفپوش ها مقایسه کنید سپس برای خرید حتما مشاوره بگیرید. با توجه به نوع کفپوشی که انتخاب میکنید، هزینه ی تعمیر و نگهداری کفپوش شما تغییر میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *